Токсичні відходи з Угорщини допливуть до України за два тижні

Гідрометеорологи зробили розрахунки потенційного часу досягнення від 1830 км до м. Рені - верхів'я української ділянки Дунаю. За розрахунками - час попадання небезпечних речовин в річку складе 14 діб.

За 14 діб токсичні речовини з угорського заводу можуть потрапити в українську ділянку ріки Дунай поблизу міста Рені Одеської області. Про це повідомила прес-служба МНС України.

Як відзначають в МНС, базуючись на оперативній гідрологічної інформації, Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія зробила розрахунки потенційного часу досягнення від 1830 км до м. Рені - верхів'я української ділянки Дунаю.

За розрахунками швидкості течії Дунаю (середня швидкість 5,5 км/год) на 08.00 8 жовтня час попадання небезпечних речовин в річку складе 14 діб.

У той же час, за даними Міністерства охорони навколишнього середовища Румунії, з ранку 7 жовтня зафіксовано підвищення лужності води річки Раба, яка впадає в Дунай на його 1830 км. "Надійних даних про потрапляння шкідливих речовин до Дунаю не надходило ", - підкреслюється в повідомленні.

Дунайська гідрометеорологічна обсерваторія МНС України проводить постійний моніторинг обстановки та здійснює відбір і аналіз води з Дунаю.

Як відомо, отруйні промислові відходи, що розлилися після аварії на алюмінієвому комбінаті на заході Угорщини, вранці 7 жовтня досягли Дунаю, поставивши під загрозу екосистему річки. 8 жовтня угорські фахівці, зайняті на роботах з ліквідації наслідків аварії на алюмінієвому заводі, спростували дані про попадання значних обсягів отруйних речовин в Дунай.

Читайте також:

Токсичні відходи з Угорщини дісталися Дунаю

Україні загрожує отруйна вода з Угорщини

Екологічне лихо: вилив токсичних відходів в Угорщині

В Угорщині оголошено надзвичайний стан

Токсичні відходи затопили два міста Угорщини, є жертви

ВідеоТоксичні відходи з Угорщини допливуть до України за два тижні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: