Токсини з Угорщини потраплять в Україну через 8 днів

Отруйні речовини, що вилилися в результаті аварії в Угорщині, потраплять в українську акваторію Дунаю 19 жовтня. Екологи щодня перевіряють стан води.

Отруйні речовини, які потрапили у води річки Дунай в результаті катастрофи на заводі в Угорщині, досягнуть України 19-20 жовтня.

Про це повідомило Міністерство охорони навколишнього природного середовища України з посиланням на інформацію Гідрометеослужби.

Протягом 7-10 жовтня 2010 року зміни поверхневого стану води не спостерігалися, а вміст забруднюючих речовин у воді не перевищує гранично допустимі концентрації, повідомили у Мінприроди.

Державна екологічна інспекція з охорони довкілля північно-західного регіону Чорного моря для виконання доручення Мінприроди проводить щоденні спостереження за станом річки Дунай. Результати спостережень щодня надаються Мінприроди України та МНС України.

Раніше МНС заявляло, що токсини з Угорщини потраплять в українську акваторію Дунаю 22 жовтня.

Нагадаємо, увечері 4 жовтня на заводі Ajkai Timfoldgyar Zrt в угорському м. Айка стався витік червоного шламу - отруйного конденсату, який утворюється при виробництві глинозему. У результаті події загинули не менше семи осіб, більше 120 постраждали.

Українські екологи заявили, що Дунай може бути отруєний червоним шламом на сто років. Важкі метали, що входять до нього, також отруять Чорне море. Вони осядуть на дно, потраплять в рослини, рибу, а з рибою - і в організми людей.

Читайте також:

Через угорську катастрофу в Україні перевірять два заводи

В Угорщині евакуюють 6 тисяч людей через ймовірність нового викиду токсинів

Червоний шлам отруїть Дунай і Чорне море на 100 років

Україна ризикує стати епіцентром міжнародної екологічної катастрофи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: