Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Толерантність до сміття: ТСН перевірила, як українці реагують на зухвале засмічення

Що далі від приватної території – то ліберальнішим є ставлення до такого неподобства.

Чи готові українці терпіти сміття під ногами? Толерантність співвітчизників вирішили перевірити журналісти в ризикованому експерименті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сміттєвий експеримент розпочали з яблуками та цукерками. Місцем дії було обрано дуже чистий парк, де смітники стоять біля кожної лавочки. Сміття демонстративно кидалося собі під ноги. Однак людям поряд це було байдуже. Журналістка просиділа хвилин 20 і добряче насмітила, однак на неї так ніхто і не звернув уваги.

Відео Ризикований експеримент ТСН: як українці відреагують на хамське засмічення міста

Тоді вона почала сама питати людей, чому вони ігнорують зухвалу поведінку. Ті переважно відповідали, що сміття не бачили.

Повторити експертимент вирішили на приватній території – біла під'їзду житлової багатоповерхівки. Там народний гнів до людини, що смітить, запалав дуже швидко – на лють очевидців не впливав навіть аргумент про проведення експерименту. Його називали провокацією, за котру потрібно судити.

Фотогалерея У селі на Київщині виявили дві вантажівки із львівським сміттям (4 фото)

Проблема сміття – одна з основних для українських міст і зон відпочинку. Громадяни забруднюють ліси, пляжі – природу. Так само активно, як і свої міста. Тож у парламенті вже зареєстрували проект змін до адміністративного кодексу, котрий передбачає посилення покарань – штрафів для тих, хто смітить. Більшість опитаних ТСН людей таку ідею підтримує, але також хочуть посилення відповідальності й місцевої влади за відсутність смітників у місцях відпочинку та заневивезення сміття з міста.

Як уже повідомлялося, у столиці офіційно відкрився сезон пікніків на природі. Міська влада відзвітувала про готовність спеціально облаштованих зон відпочинку, яких налічується 38. Відшукати їх можна на спеціальній карті у КМДА. Альтанки мають бути обладнані меблями, деякі навіть мурованими мангалами, але головна їхня перевага – усі вони мають бути безкоштовні. "Найбільша проблема в облаштуванні цих зон – низька культура населення. Дуже багато людей сміття за собою не виносить, а залишають безпосередньо в зоні відпочинку. Кількість сміття на одну зону відпочинку може обліковуватися тоннами", - зізнається головний лісник КП "Святошинське лісопаркове господарство" Анатолій Крутько.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції