Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Томбінський назвав останній крок, який має зробити Україна для безвізового режиму з ЄС

Останнє слово буде за Радою ЄС.

Україна виконала усі положення, які були записані в дорожній карті візової лібералізації з ЄС.

Однак, останнім кроком має стати дієве функціонування Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це в інтерв'ю для "Фокусу" заявив Голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

"Україна виконала ті положення, які були записані в дорожній карті візової лібералізації. Але ще треба подивитися, як запрацює Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК). З обранням його членів виникла затримка, і воно досі недоукомплектоване. Мова не про те, щоб створити відомство з правильною вивіскою, а про те, щоб воно стало реальним інструментом, який буде контролювати декларації чиновників. Ми перебуваємо в постійному контакті з Мін'юстом, щоб потім передати інформацію про роботу НАЗК в Єврокомісію і Європарламент", - пояснив Томбінський.

Дипломат зауважив, що подальша доля України залежить від рішення Євросоюзу. А останнє слово щодо безвізового режиму буде за Радою ЄС.

"ЄС - дуже складна політико-бюрократична інституція. Процедура така: Єврокомісія зробить пропозицію про лібералізацію віз у квітні, потім у рамках звичайної законодавчої процедури вона буде передана до Європарламенту, який вже задекларував, що негайно її розгляне. Остаточне рішення буде приймати Рада ЄС. Є політична воля прийняти це рішення якомога швидше, але наскільки швидко це зроблять міністри країн-членів ЄС, я не знаю", - уточнив Томбінський. 

Нагадаємо, що глава Європейського парламенту Мартін Шульц запевнив, що Європарламент готовий підтримати рішення про запровадження безвізового режиму для українців цього року. Крім того, президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Єврокомісія у квітні готова внести пропозицію щодо візової лібералізації з Україною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції