Томенко: кращим подарунком для ветеранів стало б вибачення Путіна

Томенко вважає, що Путін має вибачитися перед Україною за висловлювання щодо ВВВ та участі в ній українців.

Заступник голови Верховної ради Микола Томенко вважає, що найкращим подарунком для ветеранів могло б стати вибачення за принизливі висловлювання російського прем'єра Володимира Путіна стосовно ролі України та українців у Великій Вітчизняній війні.

Про це Томенко заявив в ефірі одного з українських телеканалів, відповідаючи на запитання щодо численних політичних маніпуляцій довкола теми Перемоги.

Віце-спікер наголосив, що це далеко не перша спроба нівелювати роль України та простого солдата у Великій Вітчизняній війні.

Він нагадав, що у свій час Олександр Довженко потрапив в опалу від Йосипа Сталіна і був оголошений буржуазним націоналістом за те, що у своєму творі "Україна в огні" описав роль України та простих українців у цій війні, а не роль партії та генералів.

"Сьогодні, 66 років після війни, і сьогодні українцям знову не дають можливість сказати правду, а що ж Україна пережила. Це була дійсно найбільш поруйнована держава, де нічого не залишилося, де мільйони людей віддали своє життя Перемозі, бо захищали не Сталіна і не червоний прапор з Комуністичною партією Радянського Союзу, а захищали себе, свою родину та свою країну", - сказав Томенко.

За словами заступника голови ВР, сьогодні нам, українцям, забороняють говорити про те, що наші діди захищали нашу країну.

Він назвав цілком зрозумілою ідеологію Росії та її бажання втримати "руський мір", "але з етичної і моральної точки зору треба бодай перед 9 травня вибачитися перед українськими ветеранами".

16 грудня 2010 року під час спілкування з росіянами в прямому ефірі, Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якщо б Україна не входила до складу Радянського Союзу.

Читайте також:

У Львові ветерани ВВВ і УПА домовилися відзначати 9 травня під держпрапорами України

Червоні прапори обійдуться Україні в 30 мільйонів

Росія визнала, що перемогу у Великій Вітчизняній допомогли здобути українці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: