Томенко розповів, чому Росія розпочала газову війну

На думку "бютівця", Росія намагається вплинути на президентські вибори в Україні і підняти світові ціни на газ та нафту.

Газовий конфлікт між Україною та Росією викликаний бажанням РФ вплинути на перебіг президентської кампанії в Україні.

Таку думку сьогодні під час Інтернет-конференції висловив "бютівець" Микола Томенко.

“Політична оцінка того, що відбулося, підказує мені два головні мотиви Росії: піти на конфлікт проти України та, відповідно, Європи. Перший – політичний. Знайти механізм вплинути на перебіг майбутньої президентської виборчої кампанії і нарешті отримати лояльного керівника України”, - сказав він.

При цьому Томенко вважає, що існує і економічна причина цього протистояння. Він зауважив, що серйозна економічна криза в Росії може ще посилитися об’єктивними причинами, які відбуваються в останній період, щодо зменшення ціни на газ та нафтопродукти.

Він наголосив, що процедура обрахунку ціни для більшості європейських країн визначається за принципом ціни 9 місяців до того. Через це, за його словами, з початку квітня для багатьох кран Європи мусить бути визначена набагато менша ціна на російський газ, ніж тепер.

“Отож, спроба Росії організувати інформаційну газову війну – це передовсім спроба підвищити ціни на газ та нафтопродукти в світі”, - додав Томенко.

При цьому, за його словами, що стосується поведінки України, то, якщо в результаті нинішньої суперечки зникне посередник між "Нафтогазом" і "Газпромом" і буде визначена зрозуміла формула формування ціни на газ та, відповідно, ціни на транзит, то Україна достойно вийде з теперішньої ситуації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: