Томенко розповів, що «підправлять» у пенсійній реформі

Низку правок до законопроекту про пенсійну реформу під час нічного голосування регіонали просто «забули» провалити. 6 вересня ці «технічні» помилки будуть виправлені. Про це віце-спікер ВР Микола Томенко заявив в інтерв'ю ТСН.ua.

Нагадємо, нещодавно спікер Володимир Литвин заявив про те, що до закону про пенсійну реформу необхідно внести «технічні правки», тож 1 вересня, як передбачалося раніше, в силу документ ще не вступить. Віце-спікер Микола Томенко пояснив, у чому полягають «технічні правки».

 «Влада каже, що є технічні помилки? Облиште, у нас з технічних міркувань ніколи закони не відкладалися, повірте. Мова йде про кілька правок, одна з яких – найсерйозніша. Це правка опозиції, яка передбачає підвищення мінімальних заробітних плат на достатню суму – більше 30 млрд грн.»

За словами Томенка, ця правка буде провалена разом з іншими так званими технічними правками післяобід, 6 вересня. Після чого на підпис буде поданий «реалістичний» варіант. Законопроект, на думку політика, набуде чинності 1 грудня, найпізніше – 1 січня.

Насправді, за словами Томенка, після переголосування нічого суттєвого в законі не зміниться: пенсійний вік буде піднято, стаж також. Мова йде лише про збої механістичної машини голосування вночі. Вона дала збій і представники більшості забули зняти цю поправку.

«Чому так сталося? У комітеті Сушкевича (за рахунок того, що комуністи тимчасово «вийшли» з більшості під час обговорення пенсійної реформи) майже всі опозиційні правки до другого читання були підтримані. І владі потрібно було їх всі ставити на голосування і провалювати. Це механізм, який діє сьогодні в регламенті. Зазвичай комітет, як сума представників фракцій, на друге читання виносить правки, які будуть проголосовані. І тому, як правило, правки рідко підтверджуються. А тут – «нештатна» ситуація, сотні правок підтвердилися з метою їхнього подальшого провалення. І ось вони вночі просто втомилися і забули кілька наших правок провалити. Тому зараз змушені ліквідовувати «технічні» помилки», - пояснює віце-спікер.

Детальне інтерв’ю Миколи Томенка про те, з чого розпочнеться нова сесія, коли буде відкрито ринок землі, та яким на виході буде закон про вибори – читайте незабаром на ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: