Томенку не подобаються ідеї мера Києва

Микола Томенко негативно оцінює нові пропозиції Леоніда Черновецького, що стосуються сфери освіти. Столична влада вже виступила з поясненнями.

Леонід Черновецький
УНІАН
Мер Києва продовжує виступати з неоднозначними ініціативами.
Заступник лідера БЮТ Микола Томенко вважає, що Міністерство юстиції України має відреагувати на ініціативу мера столиці Леоніда Черновецького заборонити дітям, які не мають київської реєстрації, навчатися в школах міста. 

Про це Томенко заявив сьогодні під час прес-конференції в агентстві УНІАН.
 
Він наголосив, що така пропозиція Черновецького є “міліцейською ідеєю”. “Міністерство юстиції має на це відреагувати. Тим більше, що міністр юстиції Олександр Лавринович був одним з ініціаторів відміни прописки”, - сказав Томенко.
 
Крім того, за його словами, спостерігаються “дуже сумні” тенденції до монополізації та централізації управління в Києві закладами охорони здоров’я і освіти.
 
Томенко зазначив, що Київська міська державна адміністрація повністю забрала управлінські повноваження у районів міста. За його словами, це призведе до того, що призначення директорів шкіл, визначення освітніх програм, всі адміністративні питання буде вирішувати місто. “Я не ідеалізую владу районів міста Києва, але вважаю це абсурдом”, - сказав він.
 
26 липня цього року Київська міська рада прийняла рішення про перепідпорядкування навчальних закладів безпосередньо міській адміністрації.

Сьогодні ж із роз'ясненнями з приводу ініціативи столичної влади виступив заступник голови КМДА Віталій Журавський. За його словами, статистика зареєстрованих і незареєстрованих в Києві дітей складатиметься з метою забезпечення потреби в будівництві закладів освіти в місті.
Про це говориться в повідомленні прес-служби КМДА, текст якого розміщено на офіційному інтернет-порталі столичної влади.

Згідно з оприлюдненою інформацією, за дорученням київського міського голови Леоніда Черновецького, при плануванні розширення мережі дитячих навчальних закладів будуть враховуватися потреби в освіті не тільки маленьких киян, а й дітей з інших регіонів. Тобто, розвиток мережі столичних закладів освіти плануватиметься з врахуванням незареєстрованих в місті дітей.

Віталій Журавський
УНІАН
Заступник голови КМДА Віталій Журавський.
Коментуючи прийняте рішення, Журавський зазначив: "Зазвичай необхідна кількість місць в столичних школах та дитсадках розраховувалась відштовхуючись лише від статистики народжуваності в Києві. Так само визначається і потреба в педагогічних кадрах. Проте в столичних закладах освіти виховується та навчається багато дітей, які не зареєстровані в нашому місті. Раніше ніхто не враховував їх при плануванні, іноді це спричиняло перевантаженість освітніх закладів".

За його словами, вже на початку цього навчального року Головне управління освіти і науки має визначити, скільки незареєстрованих в Києві дітей навчається в столичних школах, або виховується в дитсадках. Ці дані дадуть можливість правильно спланувати розширення мережі навчальних закладів на наступні роки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: