Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Знайдено Томос. У церкві повідомили, де наразі документ

Знайдено Томос. У церкві повідомили, де наразі документ

На документі мають поставити свої підписи члени Синоду Константинопольського патріархату.

Томос про автокефалію Православної церкви України наразі у Стамбулі (Туреччина). Його підпишуть архієреї Константинопольського патріархату, після чого він повернеться в Україну. Про це повідомив прес-секретар ПЦУ Іван Сидор в ефірі телеканалу ТСН.

Він підтвердив, що Томос відвезли до Туреччини. Вже у середу, 9 січня, збереться традиційний Синод Вселенського патріархату, під час якого на Томосі ПЦУ будуть поставлені всі необхідні підписи. 

"Томос, який передали нам і який вчора був внесений у храм Святої Софії, він дійсний, на ньому є підпис Вселенського патріарха Варфоломія. Але, згідно з процедурою, там також повинні бути підписи тих архієреїв, які беруть участь у Синоді Константинопольського патріархату", - заявив спікер церкви.

Як розповів Сидор у коментарі телеканалу Прямий, він вважає, що Томос відправлять до України у той же день (9 січня). Представник ПЦУ уточнив, що наразі немає інформації де саме зберігатиметься Томос. Але є така думка, що, можливо, він буде лежати у Трапезному храмі Софії Київській

"Синод Константинопольського патріархату засідає щомісяця, 9 числа. Рішення про передачу Томосу було 6 січня, за три дні до Синоду. Тому така процедура. Це нормальні речі. Потрібно розуміти, що рішення про надання Україні автокефалії вноситься в кодекс святий великий Константинопольської церкви. 6 січня митрополит Єпіфаній і українські єпископи служили літургію з Вселенським патріархом і це є головним свідченням того, що церква-мати нас визнає і приймає в свою сім'ю. А то, що немає кількох підписів - це технічні речі", - додав він. 

Представник церкви появнив, що Синод не міг зібратися раніше, але Україні дали Томос до Різдва.

Нагадаємо, раніше Томос про автокефалію українській православній церкві забрали з Трапезного храму Софії Київської.

Як повідомлялося раніше, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради була перейменована в РПЦ. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Запорізькій області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Зміни у релігійному житті викликали різке невдоволення не тільки серед кліриків Московського патріархату в Україні, але й самої РПЦ. Зокрема, в листі до Варфоломія патріарх РПЦ Кирило написав, що Об'єднавчий собор став "зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви". Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником". Крім того, ситуацію навколо церковного життя обговорювали на Раді безпеки РФ.

6 січня відбулася історична подія - предстоятелю Православної церкви України митрополиту Епіфанію у Стамбулі вручили Томос.

Відео Томос про автокефалію повернеться до Софії Київської після допідписання

Де Томос? Документ, який надав незалежність українській православній церкві, сьогодні прибрали з Софії Київській і таки кудись повезли. Напередодні побачити його встигли майже 40 тисяч українців. І в Мінкульті заявляли, що Томос з країни більше не виїжджатиме, тож прийти подивитись на вже історичний документ зможуть всі охочі.

Томос про автокефалію повернеться до Софії Київської після допідписання

Залиште свій коментар

Вибір редакції