Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Томос про автокефалію Української церкви вже написаний - архімандрит

Складав його один з кращих каноністів у православному світі.

Томос (указ предстоятеля помісної православної церкви у деяких важливих питаннях церковного устрою) про автокефалію Української православної церкви вже написаний, повідомив в ефірі "5 каналу" архімандрит Української православної церкви (Московського патріархату), колишній керівник відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ (МП) Кирило (Говорун).

"Томос вже готовий. Він вже написаний. Я навіть знаю, хто його писав - мій учитель в Афінському університеті, де я навчався. Це один з кращих каноністів у православному світі... І тексти, які він пише, канонічні - абсолютно досконалі. Тому я думаю, що томос буде прекрасним документом канонічності, до нього неможливо буде пред'явити жодних претензій. Томос готовий", - зазначив він.

Та пояснив, що давати томос про автокефалію - це прерогатива Константинопольського патріархату. Після цього почнеться процес рецепції цієї автокефалії з боку інших православних церков.

"Зараз згоди православних церков не потрібно. Вона не передбачається цією процедурою", - підкреслив архімандрит.

Водночас він зазначив, що на другому етапі можуть виникнути "певні проблеми".

"Це займе певний час. Це може бути досить тривалий час... якісь технічні моменти рецепції залишаються. Але головна проблема вирішена", - підсумував Кирило.

Нагадаємо, Петро Порошенко офіційно схвалив звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо автокефалії від Предстоятелів православних церков України. Так, звернення передали Патріарх Філарет та Митрополит Макарій з підписами усіх архієреїв УПЦ Київського Патріархату та УАПЦ.

Тим часом в УПЦ Московського патріархату ідею про автокефалію не підтримуюють. Мовляв, їм достатньо бути підпорядкованими Москві. 

22 квітня стало відомо, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. 

ВідеоКрок до помісної церкви може бути остаточним розривом із Москвою

Від 1992 року триває протистояння російської церкви та УПЦ Київського Патріархату. За результатами опитувань, українці все частіше називають себе парафіянами УПЦ КП. Сьогодні Верховна Рада проголосувала за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Україні можливість створення помісної церкви. Наразі думки православних вірян щодо отримання автокефалії розділилися.  

Крок до помісної церкви може бути остаточним розривом із Москвою

Залиште свій коментар

Вибір редакції