Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Томос стандартний: посланець Порошенка на синоді Вселенського патріархату вже бачив історичний документ

За словами Павленка, у текст вносяться останні правки.

У Стамбулі у вівторок розпочалося триденне засідання синоду Константинопольського патріархату. Цей захід історичний, бо на ньому має бути остаточно затверджений текст Томосу про створення помісної автокефальної української церкви, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналістів і взагалі сторонніх на засідання синоду традиційно не допускають. Представник української влади спеціально прибув на синод до Стамбула, однак він не бере участі в засіданнях, а лише по мірі необхідності консультує учасників щодо українських питань. Цю роль відрядили виконувати заступника голови Адміністрації президента Ростислава Павленка.

ВідеоУ Стамбулі розпочалася робота над текстом Томосу про автокефалію УПЦ

У Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Константинопольського патріархату. Захід історичний - на ньому має бути остаточно затверджене рішення про створення помісної автокефальної української церкви. 

У Стамбулі розпочалася робота над текстом Томосу про автокефалію УПЦ

Він уже мав нагоду ознайомитися з проектом історичного для України документу. Чиновник поділився деякими враженнями від нього. "Текст розглядається і опрацьовується. Комісія синодальна його представить на затвердження, тож до кінця роботи синоду буде затверджено цей текст. Сам Томос достатньо стандартний, його основна думка – проголошується незалежна церква. З моменту вручення ніхто, включно із Вселенською патріархією, не може втручатися у внутрішні справи цієї церкви", - пояснив Павленко.

За його словами, офіційні коментарі від учасників синоду пролунають по його завершенні у четвер, 29 листопада. Тоді ж українці дізнаються і про дату об’єднавчого собору, котрий відбудеться у Києві. На соборі мають обрати предстоятеля нової церкви, і вже він вирушить до Константинополя, аби співслужити зі Вселенським патріархом і отримати з його рук Томос про автокефалію. На думку Павленка, це може статися орієнтовно в січні 2019 року.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції