Топ-10 досягнень українських учених, які зробили неймовірний внесок у світову медицину

Топ-10 досягнень українських учених, які зробили неймовірний внесок у світову медицину

Наука розвивається стрімкими темпами і українські учені продовжують дивувати весь світ неймовірними розробками і технологіями, які здатні врятувати мільйони життів.

Багато хто впевнений, що української науки та медицини не існує. Що кращі розуми продають свої винаходи Заходу або роз'їхалися по закордонах. Але все далеко не так. Всупереч важкій економічній ситуації, низькому фінансуванню, окупації Криму та війні на Сході, українська наука тільки за останні роки створила мамограф та унікальний титановий протез. Також українські винахідники випустили пристрій, який здатний "пророкувати" інфаркт і унікальний апарат "Тренар", що дозволяє максимально швидко розробляти пошкоджені або паралізовані м'язи. У їхньому списку є також є засіб, що зупиняє кровотечу при важких пораненнях, і багато іншого.

Про ці та багато інших винаходів більшість українців могли нічого не чути. Але вчора, 16 січня, Україна знову здивувала весь світ. Доктору наук, старшому науковому співробітнику Інституту молекулярної біології і генетики в Києві Ользі Броварець навіть пророкують Нобелівську премію. Про неї пишуть найвідоміші наукові журнали світу, а найсильніші європейські країни запрошують до себе на будь-яких умовах. Українка зробила сенсаційне відкриття, яке дає надію на повне одужання від раку і багатьох інших хвороб, до яких призводять мутації.

ТСН.ua вирішила зібрати найдивовижніші відкриття українців за останні десятиліття, які зробили неймовірний внесок в світову медицину.

"Кровоспас"

У 2015 році українські учені-волонтери створили унікальний кровоспинний засіб. Вітчизняний "Кровоспас" став дешевою альтернативою імпортного Целоксу, який дуже необхідний нашим військовим.
Винахідники розповіли, що препарат забезпечує утворення щільного масивного згустку, який надійно закупорює рану, і цей же носій дозволяє досить легко видалити засіб з рани. Він повинен забезпечити гемостаз менше ніж за 3 хвилини.

Також розробники відзначають, що препарат цього класу розроблений так, щоб його міг застосувати будь-хто на полі бою, коли мова не йде про якусь кваліфіковану медичну допомогу або якщо йти до кваліфікованого лікаря надто далеко.

Імпортний аналог - коштує дорого, в інтернеті ціна на нього стартує від 40 євро. Вартість "Кровоспаса" буде в рази менше, відзначають волонтери.

У травні 2016 року засіб отримав сертифікат відповідності. Таким чином, стало можливим серійне виробництво "Кровоспаса", який можна використовувати як на фронті, так і в мирному житті, зокрема, в медицині катастроф, у службі швидкої допомоги, травматології та хірургії.

Відео Українські винахідники кинули виклик західним кровоспинним препаратам

Титановий ендопротез

Також в 2015 році учені з Національної академії наук України представили ендопротез кульшового суглоба, виконаний з титану. Розробка істотно дешевша західних аналогів.

Розробники розповіли, що титанові ендопротези є найкращим рішенням для імплантації в організм – метал демонструє високу біосумісність і не відторгається тканинами тіла людини, на відміну від часто використовуваного сплаву кобальту, хрому і молібдену.

Інша гідність українського винаходу – найвища зносостійкість. Він зношується у 6 разів повільніше, ніж будь-який інший сучасний аналог. Імовірність крихкого руйнування при цьому повністю виключається.

У результаті проведених досліджень, а саме "проходження" шляху тертя, рівного 200 км або 23 млн циклам навантаження, учені не виявили ніяких ознак зносу. При цьому їхня розробка дозволяє людині вільно рухатися, не сковуючи її рухів і не відчуваючи дискомфорту.

Еко-ін'єкційний шприц

У 2013 році учений з інвалідністю Іван Бондаренко, який родом з Донецька створив інноваційний винахід - еко-ін'єкційний шприц. Учений розповів, що шприц не містить пластику і скла, а тому не шкодить екології, а крім того спеціальне пристосування дозволяє знизити ризик поширення СНІДу і гепатиту С.

За словами винахідника, голка ламається, практично без можливості вторинного використання. Шприц не залишився без уваги. Продуктом вже зацікавилися великі іноземні виробники медикаментів. Цей шприц дозволив би врятувати не тільки багато життів, але й уберегти екологічний стан країни.

Мамограф

У цьому ж році, учені Донецького фізико-технічного інституту імені О.О.Галкіна створили новий тип мамографа. Цей прилад унікальний тим, що діагностує пухлина індикатором, який дає дуже точну термокартінку всієї молочної залози, виявляючи по локально підвищеній температурі найдрібніші новоутворення. При цьому не потрібно робити ніяких аналізів.

Такий метод дозволив зробити обстеження грудей нешкідливим, оскільки не потрібно використовувати рентгенівське опромінення, а також виявляти пухлини на ранніх стадіях. Згодом МОЗ прийняв розпорядження поставити цей мамограф в усі державні медичні установи України, авторський колектив продав ліцензію Ніжинському заводу медапаратури, де і було налагоджено виробництво приладу.

Фазаграф

Учені з Києва розробили прилад Фазаграф, що дозволяє виявляти проблеми з серцем на початкових стадіях і який заздалегідь діагностує інфаркт.

Фазаграф може перевірити стан людини за хвилину і не вимагає спеціальних знань для використання. Прилад вже апробований у клінічній практиці, в діагностичних центрах, на підприємствах з техногенним ризиком, в середніх загальноосвітніх навчальних закладах та спортивних організаціях.

фазаграф
Фазаграф

TechnoEyes – рукавичка для людей з вадами зору

Хлопець з Луганська Іван Селезньов представив на міжнародному конкурсі "Intel International Science and Engineering Fair" свій проект "Нове почуття: ультразвукова рукавичка для просторової орієнтації людей з вадами зору". Така річ може стати досить корисною з точки зору орієнтації у просторі.

TechnoEyes – це інфрачервоний датчик відстані – допомагає людям з проблемами зору краще орієнтуватися на вулицях міста.

Винахід молодого українця потрапив у трійку кращих винаходів світу в 2013 році.

Гідроскальпель

Молоді учені з Національного авіаційного університету та Аерокосмічного інституту в 2012 році розробили гідроскальпель. На підставі технологій, що використовуються в авіапромисловості, юні розуми під керівництвом професора Віктора Бочарова винайшли рідинний струменевий скальпель, що дозволяє проводити операції на печінці, шлунку і навіть видалення злоякісних утворень – і все це без пошкодження судин.

"Під впливом високого тиску нем'язові тканини видаляються практично без пошкоджень судинної системи, тобто при мінімальній крововтраті і зниженні ризику операцій", – відзначає професор.

Після сертифікації прилад мали запустити в серійне виробництво. Директор центру хірургії професор Володимир Скиба каже, що скальпель краще західних аналогів – він надійний, економічний і багаторазового використання.

скальпель
Скріншот

Зараз вже позаду багаторічні клінічні випробування, під час яких гідроскальпель довів свою ефективність. Хірурги Київської міської клінічної лікарні №1 вже не один рік використовують "рідким ножем" при проведенні складних оперативних втручаннях. Завдяки новій методиці, на маніпуляції йде в два рази менше часу. Оскільки під впливом високого тиску тканини роз'єднуються практично без пошкоджень судинної системи, тобто при мінімальній крововтраті. Це дозволяє не тільки скоротити тривалість і травматичність оперативних втручань, а й значно зменшити період післяопераційної реабілітації пацієнтів.

Персональний тренажер "Тренар"

У 2009 році учені Науково-навчального центру інформаційних технологій і систем створили дивовижний апарат, здатний допомогти людям, які пережили інсульт, страждають від патології центральної або периферичної нервової системи, церебрального паралічу та багатьох інших захворювань, які впливають на м'язи і руховий апарат.

"Тренар" дійсно працює як персональний тренер, який робить те, чого не вміють і більш дорогі зарубіжні аналоги. Прилад за допомогою електроімпульсів навчає пошкоджені м'язи рухам не тільки за заздалегідь заготовленими програмами, а й імітуючи його дії під час тренування.

Масове виробництво "Тренар-01" розпочато ще в 2010 році – з тих пір він встановлений в 13 клініках і санаторіях по всій Україні. Апарат має компактні розміри і автономну підзарядку. Пізніше був випущений більш складний "Тренар-02". Ціни на українські винаходи цілком прийнятні і коштують у 5-7 разів дешевше імпортних.

Комп'ютерний фонендоскоп

Раніше, у 2006 році група вчених-акустиків з Національної академії наук України створила комп'ютерний фонендоскоп.

Унікальний комп'ютерний комплекс для реєстрації та обробки звуків дихання дозволяє не тільки за лічені хвилини встановити точний діагноз, а й контролювати клінічний перебіг захворювань дихальних органів. В основі дії комплексу лежить багатоканальна реєстрація звуків за допомогою чотирьох сенсорів з подальшим аналізом отриманої інформації.

Відзначається, що традиційна система обробки звуків дихальної системи, прийнята у лікарській практиці, дає до 20% помилок в діагностиці, а український винахід дозволяє повністю відмовитися від традиційного "прослуховування".

Антибіотик "Батумін"

У 2005 році, учені з Інституту мікробіології і вірусології НАН України створили новий антибіотик, який має високу активність до всіх видів стафілокока. За своїм хімічним складом цей препарат не має аналогів у світі.

Дослідження тривали 30 років. Батумін діє на всі види стафілококів, навіть ті, які не вбивали інші препарати. Проте, після успішного завершення розробки препарат був проданий у Бельгію, де і було розпочато масове виробництво.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів