Топ-місця в рейтингах вузів дістались "липовим" переможцям олімпіад

Найбільше "липових" переможців олімпіад та конкурсів Малої академії наук України перевірка виявила у КНУ імені Тараса Шевченка.

Топ-місця в рейтингах найпрестижніших вузів займають "липові" переможці всеукраїнських олімпіад та конкурсів Малої академії наук України. Про це заявила громадянська мережа ОПОРА.

Як повідомили у прес-службі організації, до громадянської мережі ОПОРА почали масово звертатися абітурієнти та їх батьки з підозрами щодо того, що топ рейтингів найпрестижніших ВНЗ зайняли липові переможці престижних конкурсів. У зв’язку з цим, ОПОРА перевірила списки абітурієнтів Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана.

Найбільше "липових" переможців перевірка виявила у КНУ імені Тараса Шевченка. Для прикладу, з 11 позицій топ-рейтингу до Інституту журналістики, у 10 абітурієнтів є позначка "+" в графі "переможець олімпіад/конкурсів". Втім, ОПОРА наголошує, що прізвищ цих 10 абітурієнтів немає у списках відповідних наказів Міністерства освіти.

"Відсутність абітурієнтів у списках наказів свідчать про фальсифікацію даних та зловживання особами права на першочергове зарахування", - зазначили у прес-службі.

Така ж ситуація виявилася у КНУ імені Шевченка на наступних спеціальностях: облік та аудит (4 з 5 перших місць зайняли "липові" переможці конкурсів), міжнародний бізнес (Інститут міжнародних відносин - 1 з 5 перших абітурієнтів), міжнародні економічні відносини (Інститут міжнародних відносин – 2 з 10), міжнародні відносини (Інститут міжнародних відносин – 6 з 21).

"В той же час, в КНЕУ право першочергового вступу отримали не тільки переможці всеукраїнських конкурсів, а й їх учасники. Хоча останні не повинні мати жодних переваг порівняно з абітурієнтами, які вступають за загальним конкурсом", - підкреслили в ОПОРІ.

За даними організації, ці особи були виявлені у топ-списку на спеціальностях економіка підприємства (один абітурієнт), фінанси та кредит (2 абітурієнти з 20 перших, а 1 абітурієнтка взагалі не брала участі у таких конкурсах).

У зв’язку з цим ОПОРА звернулася до приймальних комісій вузів України з проханням перевірити наявність документів в особистих справах абітурієнтів, що підтверджують їх перемоги, та звірити прізвища з відповідними наказами МОН.

Читайте також:

Азаров вичитав Табачника за хаос у вузах

Цього року випускник має право подавати документи до п’яти вузів

Табачник: студенти мусять платити за навчання не менше 10 тисяч

Табачник знайшов спосіб позбутися черг до вузів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: