Революція в кримінальному процесі: тортури у міліції зникнуть

Кримінально-процесуальний кодекс доповнять новою нормою: свідчення, здобуті не в судовому процесі, судом взагалі розглядатися не будуть.

Новий Кримінально-процесуальний кодекс, проект якого розробляє адміністрація президента, містить норму, що виключить застосування тортур стосовно підозрюваних на досудовому етапі кримінального процесу. Свідчення, здобуті не в судовому процесі, судом взагалі розглядатися не будуть.

Про це повідомив заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов.

"Відразу повністю виключаються тортури на досудовому етапі. Тобто якщо на етапі слідства знадобляться чиїсь свідчення (підозрюваного, наприклад, або свідка), потрібно буде цю людину вести до суду і там допитувати у присутності судді", - пояснив Портнов.

"Це, до речі, виключить неодноразові допити однієї і тієї ж людини з одного і того ж приводу (заразом спочатку допитають оперативники, потім - слідчий, потім - в суді, і все це супроводжується величезною кількістю паперів). Більше того, якщо з людиною потрібно просто поговорити для отримання інформації, слідчий зможе її запросити без зайвих формальностей, наприклад, по телефону. Але якщо громадянин від такої бесіди відмовляється, слідчий має довести судді необхідність цієї бесіди", - зазначив заступник глави АП.

"І тоді суддя випише повістку, не з’явитися по якій означає серйозну відповідальність аж до взяття під варту. Підкреслю: якщо йде оперативний збір інформації, без складання протоколів, просто, скажімо, під диктофон або блокнот, можна обходитися без дозволу суду. Але як тільки в справі з’являється процесуальна особа (припустимо, підозрюваний), матеріали відразу йдуть до суду і тут починається змагальний процес між захистом і звинуваченням", - підкреслив він.

Як відомо, адміністрація президента через місяць-півтора має намір запропонувати главі держави внести у парламент новий Кримінально-процесуальний кодекс.

Документ покликаний значно зменшити бюрократизацію в правоохоронних органах. Крім того, цей документ дозволить значно збільшити вагу судових органів, скоротити кількість людей, які будуть займатися розслідуванням.

В адміністрації президента сподіваються, що новий КПК дозволить захистити права громадянина і збільшити його можливості в судовому процесі.

Читайте також:

Янукович отримає кримінальний документ вже в листопаді

Міліція затримала бізнесмена, який збив людину на пішохідному переході

На музичному фестивалі під Києвом влаштували побоїще бейсбольними битами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: