Трагедія в Карпатах: названі імена загиблих на горі Піп Іван туристів

Трагедія в Карпатах: названі імена загиблих на горі Піп Іван туристів

Фото: facebook/Чорногірський гірський пошуково-рятувальний пост

Двох найважчих травмованих уже спустили вниз і передали медикам.

Двох постраждалих від обморожень туристів рятувальники спустили з гори Піп Іван у Карпатах і передали медикам Верховинської райлікарні. Стан обох чоловіків середньої важкості, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Пацієнти обидва потребують госпіталізації", - констатував лікар. Основна травма – це обморожені пальці та пошкодження очей. Один постраждалий вирішив залишитися у Верховині, інший поїде лікуватися додому до Коломиї. Врятовані туристи з журналістами спілкуватися не хочуть, однак медикам розповіли, що до походу ретельно готувалися, зимові Карпати підкорюють не вперше, а причиною трагедії стала погода, котра зіпсувалася раптово – здійснявся сильний вітер, що збивав їх з ніг. Двоє чоловіків відбилися від групи та заблукали – саме вони і загинули.

На горі Піп Іван у Карпатах загинули двоє туристів від обмороження

На горі Піп Іван у Карпатах загинули двоє туристів від обмороження

Восьмеро туристів попрямували на гору Піп Іван 22 лютого. Рятувальники кажуть, що в них мандрівники не реєструвалися, тому не були попереджені про різке погіршення погоди: дуже сильний вітер, мороз та майже нульову видимість. Близько 21:00 вечора до рятувальників, що постійно чергують на Піп Івані, дійшли четверо з групи та сказали, що їхнім друзям потрібна допомога. Рятувальники туристів залишили на посту та пішли за рештою. Двох чоловіків виявили мертвими від переохолодження – це коломияни затятий мандрівник 24-річний Роман Беркещук, та керівник коломийської станції юних техніків 60-річний Павло Вінтоняк.

На Піп Івані залишаються ще четверо туристів. Їх рятувальники заради їхньої ж безпеки вирішили спустити вниз вже в неділю, оскільки на Чорногірському хребті в суботу зберігалася дуже погана погода – мороз до -20 С і сильний вітер. Мобільного зв’язку з туристами наразі немає, однак ДСНС має власні канали та переконує, що всі четверо в безпеці, жодної загрози їхньому життю немає.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Повʼязані теми:

Наступна публікація