Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трагічний наркоз: у Миколаєві жінка перетворилася на "рослину" після операції в місцевій лікарні

П’ять років біля неї наречений, який не зрікся свого кохання.

21-річна Ольга з Миколаєва після нескладної операції стала інвалідом, а її наречений Роман уже п’ять років не не відходить від ліжка коханої. Жінка втратила пам’ять і можливість рухатися через помилку із загальним наркозом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

На самому початку 2012 року в Ольги лопнула кіста на яєчнику, відкрилася кровотеча і її забрали до лікарні. Там для термінової операції зробили загальний наркоз. "Через кожні 5-7 секунд у неї якісь посіпування. Чому вона сіпається? Це як людина замерзає, і в неї такі от рухи", - розповідає мама постраждалої. Лише через добу Наталя дізналася, що дочка пережила клінічну смерть – її фактично витягли з того світу, запустили серце і ввели ще одну дозу наркозу. Згодом виявилося, що медики вбили кору головного мозку. "Її стану я не бачив. Вона спочатку з закритими очима була, потім я її побачив з відкритими, вона лежала, мовчала, і все", - каже Роман.

ВідеоЛікарська помилка під час операції обернулася інвалідністю для молодої дівчини

Сьогодні в спецпроекті ТСН "Лікар зло" історія про обірвані надії. 21-річна Ольга Тарасенко замість весілля та сімейного життя потрапила у інвалідний візок. Наречений дівчини уже п'ять років не відходить від ліжка Ольги.

Лікарська помилка під час операції обернулася інвалідністю для молодої дівчини

Мама зізнається, що почула від лікарів страшні слова. "Обласний анестезіолог сказав просто мені в очі, що в нашому випадку ліпше б Олечка померла. На що я йому сказала, що хай це буде рослина, але жива", - розповіла вона. У медичній картці записано, що без ознак життя дівчина була шість хвилин, але експертиза, на якій наполягли батьки, визнала, що такі тяжкі наслідки свідчать, що цей стан тривав значно довше.

Замміністра охорони здоров’я хірург Лінчевський переконує, що немає такої експертизи, яка б встановила, що трапилося з пацієнтом під наркозом. У писаних від руки медичних паперах, визнає він, годі шукати правди, тож саме тому зараз міністерство активно просуває електронну систему І-хелс. "Перехід на електронну систему документообігу унеможливлює в принципі будь-які маніпуляції, тобто будь-які махінації", - пояснює він. Розповісти правду слідству мали б збережені системою показники медичної апаратури – кардіомонітору та пульсоксиметру. Однак у випадку з Ольгою це неможливо – інформація автоматично знищується через 24 години, однак рідні наполягають, що пацієнтку взагалі не підключили до важливого приладу.

Фотогалерея У Кременчуці з лікарні зникли жінка і однорічна дитина (4 фото)

Після цього випадку з лікарні звільнилися всі причетні до цієї пацієнтки медики, крім одного, котрий зараз під слідством. "Мені важко сказати, це болісний випадок. Я не можу на нього відповісти однозначно, поки триває слідство", - каже Микола Вітер. Справу слухають у суді, відбулося вже дев’ять засідань, але вироку досі немає. За офіційною версією захисту, пацієнтка не витримала наркозу, бо без рецепту вживала якісь сердечні ліки, а він у тій ситуації зробив усе, що міг. Але за п’ять років розслідування медик жодного разу не пояснив, чому вчасно не повідомив керівництву лікарні про трагедію і добу приховував правду від родичів постраждалої.

Кримінальною справою проти себе  Вітер не переймається, адже строки притягнення до відповідальності вже минули. Тим часом батьки дівчини щодня намагаються наново навчити її бодай одному слову, але поки марно. Родина сподівається виграти хоча б цивільний позов та забезпечити Олі реабілітацію за кордоном. А згодом і відбути таке омріяне весілля, від котрого досі не відмовився коханий Роман.

Кореспондент ТСН Марія Шевченко

Залиште свій коментар

Вибір редакції