Трансгенних продуктів в Україні стало на 30% більше

За останні чотири роки українці стали вживати більше продуктів з ГМО: їх ввіз на території країни практично безконтрольний.

За останні 4 роки частка генетично модифікованих продуктів на українському ринку зросла до 30%, повідомила заступник голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.

Найчастіше трансгени зустрічаються у м’ясних, молочних продуктах, кондитерських виробах. Генетично модифіковані продукти дешевші, ніж натуральні, до того ж, імпорт харчових продуктів на територію України практично безконтрольний.

"Відсоток вмісту ГМО в продуктах коливається від 0,5% до 30%. Це продукти і вітчизняного виробництва також. Бо українські виробники користуються сировиною, яку вони привозять з-за кордону, і вона містить ГМО. Також вони використовують генетично модифіковану сою, яку вирощують в Україні. До того ж, на територію країни ввозять такі продукти. На сьогодні Україна не контролює вміст ГМО ні в тих продуктах, які ввозяться до нас, ні в тих, які виробляються тут", - стверджує еколог.

Михайло Мухаровський, генеральний директор Укрметртестстандарту, додає, що купувати продукти з вмістом ГМО чи відмовитися від них - це справа кожного покупця. Але проблема у тому, зазначає він, що український споживач часто не знає, що він їсть.

Так, два роки тому уряд ухвалив постанову, яка запроваджувала обов’язкове маркування трансгенних продуктів, але потім скасував її, оскільки в Україні відсутній сам механізм цього маркування.

Загалом використовувати складники генетично модифікованого походження заборонено у продуктах дитячого харчування для малюків віком до 3 років. В інших продуктах дозволений вміст ГМО до 0,9%.

Якщо цей показник вищий, на товарі має бути етикетка, що продукт містить генетично модифіковані організми. Однак, такі етикетки не передбачені на молоці, м’ясі, яйцях і сирах, що виготовляють з тварин, годованих трансгенною кукурудзою чи соєю.

Читайте також:

На Полтавщині зникає сіль. За сірниками - черги

Через 40 років у світі буде масовий голод

Імпортні товари подорожчають на 13%

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: