Transparency International про вбивство Гандзюк: "Україна демонструє жахливий приклад"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В організації звертають увагу на відсутність прогресу у розслідуванні атак на активістів в Україні.

Міжнародна антикорупційна організація Transparency International закликає українську владу забезпечити притягнення до відповідальності усіх, хто винний у нападах на активістів громадянського суспільства.

Про це йдеться у заяві організації.

"Існує тривожна тенденція того, що громадянське суспільство залякують та атакують у всьому світі, і Україна демонструє жахливий приклад цього. Ми закликаємо українське керівництво вжити рішучі заходи для врегулювання ситуації, а українські міжнародні партнерські організації та іноземні уряди вимагати від української влади зосередження уваги на відсутності прогресу у цих випадках", - заявила голова Transparency International Делія Феррейра Рубіо.

Незважаючи на затримання осіб, підозрюваних у нападі на активістку Катерину Гандзюк, правоохоронні органи досі не визначили тих, хто наказав це зробити, зазначають в організації.

"Нещодавно Transparency International ухвалила резолюцію, у якій закликала держави захищати життя, права та свободу всіх громадян, зокрема журналістів і правозахисників. Захист активістів та розслідування злочинів проти них є обов'язком держав відповідно до статті 19 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та статті 13 Конвенції ООН проти корупції. Наша глобальна антикорупційна мережа буде продовжувати стежити за розслідуванням нападів на активістів", - підсумувала Феррейра Рубіо.

Нагадаємо, 4 листопада померла активістка й радниця міськголови Херсона Катерина Гандзюк. Її справу вже перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

31 липня в Херсоні стався напад на Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. 25 серпня в активістки погіршився стан здоров'я.

Відео"Хто вбив Катерину Гандзюк?": небайдужі влаштували акції вшанування активістки

Причина смерті Катерини Гандзюк досі не встановлена. Водночас, інформація що, начебто до смерті призвів тромб наразі підтвердження не має. Тим часом із запитанням "Хто вбив Катерину Гандзюк?" напередодні вийшли на вулиці люди в обласних центрах країни.

"Хто вбив Катерину Гандзюк?": небайдужі влаштували акції вшанування активістки

Залиште свій коментар

Вибір редакції