Транспортувати нафту разом з Хорватією

Україна зацікавлена в реалізації спільного з Хорватією проекту транспортування нафти нафтопроводами Дружба і Адрія.

Україна зацікавлена в реалізації спільного з Хорватією проекту транспортування нафти нафтопроводами Дружба і Адрія. Про це Президент України Віктор Ющенко сказав у своєму виступі в хорватському парламенті в Загребі. "Ми пропонуємо сформувати конкурентноздатний, зручний і результативний діалог", - цитує Президента прес-служба. 

Транспортувати нафту разом з Хорватією
Офіційна зустріч у Загребі Президента України Віктора Ющенка та Президента Республіки Хорватія Cтепана Месича /Фото: ww7.president.gov.ua

Одним з напрямів українсько-хорватської співпраці глава Української держави також назвав створення ефективної моделі економічної взаємодії - "системною, комплексною, адекватною нашим загальним інтересам". Ющенко підкреслив, що поле для співпраці України і Хорватії є широким. Перш за все, це - інвестиції, промислове і сільськогосподарське виробництво, будівництво, розвиток транспортної і туристичної інфраструктури. Президент відзначив, що торгові зв'язки між Україною і Хорватією чим далі стають міцнішими.

Минулого року товарообіг України і Хорватії складав понад 120 млн. дол. США. У 2003 році він налічував лише 43 мільйони. "Цю тенденцію треба зберегти і підсилити", - переконаний глава держави. "Важливим фоном українсько-хорватського партнерства" Ющенка вважає загальний курс європейської інтеграції України і Хорватії. "Довірчий зв'язок зєднує Україну з Польщею і Литвою - членами ЄС і НАТО. Ми активно сприяємо європейському руху наших партнерів в рамках ГУАМ - Грузії, Азербайджану і Молдові. За нашої участі виникає новий формат співпраці між Балтійським, Чорноморським і Каспійським регіонами", - підкреслив Президент України. На думку Ющенка, залучення Загреба до цих процесів було б не тільки природним, але і "вельми корисним" для зміцнення єдиного міжрегіонального простору демократії і прогресу.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: