Транзит українських фур Росією в п'ять разів більший, ніж російських в Україні – Мінінфраструктури

Транзит українських фур Росією в п'ять разів більший, ніж російських в Україні – Мінінфраструктури

Фото: УНІАН

Українською територією вантажівки пересуваються без перешкод.

Міністерство інфраструктури України відзвітувало про вільне переміщення російських вантажівок українською територією. Станом на 29 лютого усі вантажівки, які в'їхали в нашу країну останніми днями, або вже виїхали за кордон, або рухаються нашою територією без перешкод, йдеться у повідомленні міністерства.

У свою чергу українські перевізники повідомляють, що транзитні автомобілі з українською реєстрацією вільно пересувається територією РФ.

Також у міністерстві зауважили, що "акції протесту, які тривають у декількох областях України, носять мирний характер в рамках чинного законодавства і не блокують рух транспортних засобів, оскільки такі дії можуть розцінюватися як кримінальні правопорушення".

Активне блокування російських вантажівок у мінінфраструктури назвали шкідливим в першу чергу для України, адже наших вантажівок в Росії у 5,5 разу більше.

"За останні три дні з моменту відновлення звичайного режиму транзиту, фури з українською реєстрацією перетинали кордон у напрямку РФ чи звідти у 5,5 разів більше, ніж вантажівки російської реєстрації. Так, за період 26-28 лютого через кордон України в напрямку РФ виїхали 1129 вантажівок української реєстрації, повернулися – 691. За цей же час на територію України в'їхали всього 211 транзитних фур, зареєстрованих в РФ, виїхали – 119", - йдеться у повідомленні міністерства.

Як відомо, 27 лютого ВО "Свобода" оголосила про відновлення блокади російських вантажівок на кордоні Львівської області. Однак на сайті організації зазначалося, що "вантажівки проривалися через блокпост" у супроводі поліції. Водночас міністр інфраструктури Андрій Пивоварський заявив, що блокада "фейкова".

Раніше в уряді озвучили шалену цифру збитків від блокування транзиту з РФ. За словами керівника департаменту автотранспорту Мінінфраструктури Романа Хміля, мова йде про мінімум 115 млрд гривень і зіпсовану міжнародну репутацію України. "Блокади" не помітили навіть у російському мінтрансі.

Повʼязані теми:

Наступна публікація