Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Травматолог проаналізував історію хвороби призера "Ігор нескорених" Бєлобокова, якому закидають "фейкову" перемогу

Усе вказує на те, що у нього не було ознак мінно-вибухової травми.

Історія хвороби золотого призера "Ігор нескорених" Олександра Бєлобокова вказує на те, що у нього не було ознак мінно-вибухової травми.

Про це виданню theБабель розповів Андрій Гвоздинський, ортопед-травматолог другої кваліфікаційної категорії, який 16 років працює у Київській міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги.

Лікар проаналізував три пункти з історії хвороби Бєлобокова: діагноз, об’єктивний стан пацієнта (зі станом ран пацієнта) та опис рентгенівських знімків. Гвоздинський зазначив, що в них немає жодного слова про сторонні тіла, які характерні для мінно-вибухових травм.

"При пораненні вибуховими пристроями у м'яких тканинах організму залишається велика кількість сторонніх тіл — травмуючі елементи. При огляді й обстеженні та виконанні оперативного втручання лікар їх бачить і відмічає це в діагнозі. Тобто, в діагнозі при мінно-вибуховому пораненні буде фраза: "Перелом в/3 передпліччя… [перелічуються ушкодження структур тіла] з наявністю сторонніх тіл". <...> У Бєлобокова в діагнозі цієї фрази немає. Це говорить, що уламків, характерних для мінно-вибухової травми, не було. Це підтверджує: травма була не бойового характеру", - розповів Андрій Гвоздинський.

Медичні документи Бєлобокова, Ігри нескорених_1
Бабель

За словами лікаря-травматолога, мінно-вибухові рани мають характерний вигляд: рвані рани, з величезними дефектами м'яких тканин, кісток, та наявністю багатьох сторонніх тіл.

"В історії хвороби Бєлобокова в підпункті status localis описана звичайна травма, і немає жодних згадок про сторонні тіла, які повинні були б виявлені при бойовій травмі. На підставі цього також можна зробити висновок, що травма має звичайний характер і до бойового поранення не має жодного стосунку", - зазначив травматолог.

Медичні документи Бєлобокова, Ігри нескорених_3
Бабель

На рентгенівських знімках Бєлобокова, зроблених у лікарні під час його перебування у стаціонарі, теж немає жодного слова про сторонні тіла.

"При рентгенологічному обстеженні у випадку мінно-вибухових травм на знімках відмічається велика кількість сторонніх тіл і їх локалізація. Це полегшує хірургу шукати та видаляти їх, якщо це можливо і доцільно <…> У Бєлобокова в описі рентгенограм <...> немає жодного слова про сторонні тіла. Видимі лише переломи кісток та уламки кісток. Це підтверджує, що травми були звичайного характеру і не мають жодного стосунку до мінно-вибухової травми", - зазначив Андрій Гвоздинський.

Нагадаємо, раніше в Україні розгорівся скандал навколо золотого призера "Ігор нескорених" спортсмена Олександра Бєлобокова, якого звинувачують у тому, що він видає себе за учасника бойових дій. Зокрема, про це говорять знайомий спортсмена тренер Олександр Лашин та ветеран "Дніпра-1" Єгор Терехов.

Тим часом обвинувачення на адресу Бєлобокова спростовують Міністерство оборони, оргкомітет збірної, командир батальйону "Аратта" Андрій Гергерт і маріупольський волонтер Марія Подибайло.

Згодом історію хвороби Олександра Бєлобокова опублікували в інтернеті. Згідно з даними зі сторінок медичної карти та копії виписки, чоловік надійшов до лікарні з діагнозом "неповна ампутація лівого передпліччя", яку отримав "у побуті". 

ВідеоКапітан української команди на "Іграх нескорених" Сергій Ільницький про змагання та перемоги - пряме включення

Вони пройшли випробування вогнем, проте не втратили віри в себе навіть після тяжких поранень. А ще змінили лікарняну палату на спортзал. Це все про учасників змагань "Ігри нескорених", які зараз тривають в австралійському Сіднеї. До Австралії на змагання поїхали 15 українців. На нашому рахунку вже чотири медалі: одна срібна та три золоті! І просто зараз із нами на прямому зв'язку капітан української команди Сергій Ільницький.

Капітан української команди на "Іграх нескорених" Сергій Ільницький про змагання та перемоги - пряме включення

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції