Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Треба говорити правду". Гройсман закликав довіряти інформації ДСНС щодо пожежі у Чорнобильській зоні

Рятувальникам вдалося зменшити площу пожежі у Зоні відчуження до 3 гектарів.

Масштабна пожежа у Чорнобильській зоні, що спалахнула вчора, вже ліквідується, ситуація перебуває під контролем, а всі показники – в нормі.

Про це заявив прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання уряду.

"Прошу довіряти інформації ДСНС. Я довіряю тільки інформації ДСНС. Ситуація абсолютно контрольована, все нормально. Треба говорити правду. А правда в тому, що всі показники в нормі", - сказав він.

За даними ДСНС, станом на 12:00, у Зоні відчуження триває гасіння окремих осередків пожежі на загальній площі близько 3 га.

"Ситуація контрольована. Відкритого вогню немає, спостерігається тління двох осередків лісової підстилки, трави, повалених дерев та пеньків", - додали у відомстві.

Своєю чергою очільник ДСНС Микола Чечоткін зауважив, що ситуацію вдавалося весь час утримувати під контролем завдяки комплексному застосуванню наземних та повітряних сил.

За даними фахівців, радіаційний фон перебуває у межах норми:

- у Києві складає 11 мкР/год (безпечний рівень - до 30 мкР/год);

- у Чорнобилі - 32 мкР/год (безпечний рівень - до 50 мкР/год);

- на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС - 51,6 мкР/год (безпечний рівень - до 140 мкР/год).

Нагадаємо, 5 червня вранці у Зоні відчуження сталося загорання сухої трави. Через загоряння сухої трави вогонь перекинувся на лісовий масив, до ліквідації пожежі залучені літаки та вертоліт. Правоохоронці розглядають версію умисного підпалу. На місці займання лісу біля ЧАЕС знайдено кілька смолоскипів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції