Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тренд від Melovin: чим загрожують різнокольорові лінзи

Щоб вставити в око лінзу потрібно обов’язково проконсультуватись з лікарем та обрати правильний розмір.

Різнокольорові та крейзі-лінзи - знову  популярні. І заполонили очі підлітків усіма кольорами веселки, моторошними пентаграмами і зміїними зіницями. Нову хвилю популярності офтальмологічного мейкапу запустив Melovin – 21-річний одесит,  що цього року представляв нашу країну на Євробаченні. Пісня його не виграла, але ефектний погляд запав у душу шанувальників, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Батьки підлітків не розуміють, купувати такі речі чи ні та наскільки вони небезпечні. Однак для самих хлопців та дівчат це спосіб виокремитися із загалу.

"Дівчата більше купують більш натуральні, хлопчики - більш ненатуральні купують. Якось вони більше хочуть виділитися незвичайним шляхом", - розповідає продавець таких незвичайних лінз.

Однак у таких аксесуарах міститься справжня небезпека. Підлітки купують лінзи без всякого розуміння, що можуть лишитися буквально без ока.

"Потерло і запалилася рогівка. Далі може бути, прямо буфтальм такий. Тобто це може бути ускладнення кератиту - помутніння рогівки, виточення рогівки і потім навіть може лопнути око", - застерігає президент Асоціації дитячих офтальмологів та оптометристів України, професор Сергій Риков.

За його словами, якщо в дитини здорове око, вставити таку лінзу досить просто – треба лише виміряти діаметр та кривизну рогівки й під них підібрати лінзу. Друге правило - це якість того, що ви хочете запхнути в очі. Якість лінз - це кількість води в них і здатність дихати.

"Вода переносить кисень і через те око дихає. До 60% - це вважається повноцінний вміст води в лінзі, тобто вона гідрогелева, силіконова називається", - розповідає Риков.

15-річний Дмитро дуже хоче поставити собі таку лінзу. До того, жодного разу їх не носив. Дмитру замовили начебто якісні лінзи - з правильним вмістом води. Але із так званими стандартними параметрами ока.  Для медика це звучить, як купівля взуття зі стандартним розміром ноги.

Однак 20 хвилин намагань вставити лінзу хлопцеві – результат нульовий. Довелось капати в око знеболювальні. Врешті-решт, вставити лінзи вдалося, але Дмитру в них дуже дискомфортно. Поки він чекав маму, щоб похизуватись своїми новими червоно-чорними очима, одна лінза вже й випала. Та й сам Дмитро вже не в захваті від своєї такої мрії.

Мрії – справа капризна, однак більш-менш безпечна. Якщо підходити до неї з розумом та консультуватись у спеціалістів перед їхньою реалізацією.

Ірина Куріло

ВідеоНеправильно підібрані лінзи можуть привести до втрати зору чи очей

Різнокольорові лінзи - знову стали популярні та заполонили очі підлітків усіма кольорами веселки, моторошними пентаграмами і зміїними зіницями. ТСН.Тиждень вирішила перевірити чи безпечно це для зору, тому звернулась до професійного офтальмолога.

Неправильно підібрані лінзи можуть привести до втрати зору чи очей

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції