Тренди ринку праці: хороші зарплати комбайнерів і криза жанру для юристів

В Україні в ціні ІТ-індустрія, авіація та робітничі професії.

Наприкінці літа роботодавці активно шукають нові кадри, а рекрутингові агенції звітують про приємну тенденцію: влаштуватися на постійну роботу цьогоріч простіше, ніж торік. Якщо 2015-го на одне місце претендували шестеро, то тепер лише троє, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кількість вакансій зростає. Разом із ними зростають і апетити українців. Мрії шукачів роботи – працювати менше, а отримувати більше. Зарплати хотіли б мати на рівні тисячі-півтори доларів. Але професій, де працювати не треба, майже не існує, заспокоюють рекрутери. Навпаки, працівників більше, ніж торік завантажують роботою.

ВідеоТСН з'ясувала, представникам яких професій найлегше знайти роботу

Омріяні зарплати готові платити, хоч і не в усіх спеціальностях. Завжди в ціні айтішники. Робота, визнають, породила в Україні справжній тренд. Всі масово вивчають комп'ютер, перекваліфіковуються з інших спеціальностей, закінчують спеціальні курси. Великі прибутки також у фахівців, пов'язаних із авіацією – пілотів, диспетчерів і конструкторів. Попит є і на інженерів.

Хочуть бачити і готові платити в кожному регіоні також технологам і фармацевтам. Розглядають кандидатів різного віку і з різним досвідом. Спеціалістам радять не хапатися за першу ліпшу вакансію, а шукати найкращий варіант.

А от своєрідною сенсацією роботодавці вважають бум серед фермерських професій. Під час літнього збору врожаю навіть фіксували зарплатні рекорди. Кажуть, кваліфікований тракторист чи комбайнер може заробити за сезон до 100 тисяч гривень. Попит на таких фахівців високий і восени. Зарплата залежатиме від досвіду і вмінь. Так само, як і з робітничими професіями. У столиці середі лідерів за пошуками – будівельники, газозварювальники, плиточники, столяри. Немає проблем із працевлаштуванням у працівників сфери обслуговування. От тільки платити їм багато роботодавці не поспішають. Проте дають змогу вибрати комфортний графік, колектив чи обстановку.

А от кому із роботою буде нелегко – то це топ-менеджерам, юристам та економістам. Зарплати хоч і високі, але конкурс найвищий в усіх галузях, кажуть роботодавці. Як наслідок, навіть власники червоних дипломів часто сидять без роботи. Непросто і працівникам науки, медицини та соціальної сфери. Вакансії хоч і пропонують, але платять мало. Працівники ж творчих професій узагалі поглядають за межі українських кордонів – у державі на них попиту практично немає.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: