Третина українців хочуть повністю безкоштовну медицину в Україні

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Третина українців хочуть повністю безкоштовну медицину в Україні

Associated Press

Також опитування показало, що протягом останніх 12 місяців 19% респондентів робили подарунки (алкоголь, цукерки, квитки на концерт тощо) або грошові внески чи пожертвування за лікування.

33% українців вважають, що медицина в Україні має бути безкоштовною. Водночас понад половина зазначають, що медичні послуги слід зробити частково платними.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною групою ”Рейтинг”.

"Майже 60% вважають, що медицина в Україні має бути частково платною, частково безплатною, 33% — за повністю безплатну медицину, 5% — повністю платну. Формат повністю безплатної медицини більше підтримують старші, бідніші та мешканці сіл", — зазначається у пресрелізі за результатами опитування.

Також опитування показало, що протягом останніх 12 місяців 19% респондентів робили подарунки (алкоголь, цукерки, квитки на концерт тощо) або грошові внески чи пожертвування за лікування, 30% — не робили таких подарунків. Половина опитуваних не відвідували лікаря за останній рік.

Опитування проводилось серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність в обох хвилях — по 2 тис. респондентів. Опитування проводилось методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95 — не більше 2,2%.
Опитування проводилось у дві хвилі: перша — 14-19 липня 2020 р., друга — 15-25 серпня 2020 р.

Раніше повідомлялося, що близько третини українців майже не консультуються з лікарем, кожен п'ятий носить медикам презенти, а 40% вважають, що нової хвилі коронавірусу не буде. 

Наступна публікація