Третина українців принципово не піде на вибори

Кількість українців, які відмовляться обирати президента, постійно зростає в усіх регіонах країни.

Майже третина українських виборців принципово не збираються брати участі у виборах президента. Кількість таких людей неухильно зростає.

Про це повідомляє видання "Левый берег" із посиланням на дані закритої соціології штабів головних кандидатів у президенти - Віктора Януковича та Юлії Тимошенко. Зокрема, за інформацією газети, остання закрита соціологія двох головних штабів свідчить: кількість тих, хто принципово не має наміру скористатися правом голосу, а також тих, хто збирається проголосувати проти всіх, неухильно зростає. За песимістичними підрахунками, свідомо "втрачених" виборців – 32%. За оптимістичними – 24%, що, загалом, теж немало. Переконати політики сподіваються максимум 6% "розчарованих".

Також з'ясувалося, що найпасивніші серед виборців - у Партії регіонів. Явку їхніх прихильників на вибори прогнозують, як мінімум, на 16% менше, ніж в останню кампанію. І це лише в першому турі. Таким чином, конкурентна, суто математична перевага Януковича над Тимошенко може бути знівельована.

Пасивність електорату та прогнозована низька явка виборців, за інформацією видання, поколивали впевненість регіоналів у тому, що в першому турі Янукович візьме 33–34% голосів. Тепер у формі припущення називається цифра 28%.

Крім того, газета наводить показники по кандидатах за ключовими регіонами країни. Так, у Львові лідером може стати чинний президент Віктор Ющенко, який, за попередніми прогнозами, набере тут 16% голосів. За прем'єра Тимошенко готові проголосувати 15% львів'ян, за лідера "Фронту змін" Арсенія Яценюка - 13%, лідера ВО "Свобода" Олега Тягнибока - 10%, за Віктора Януковича - 7%,  за спікера Ради Володимира Литвина та нардепа Анатолія Гриценка - по 5%, за Сергія Тігіпка - 4%.

Якщо до міста додати ще й область, в сумі вийде: Ющенко – 13%, Тимошенко - 20%, Янукович – 5,5%, Тягнибок -  11%, Яценюк – 9%, Тігіпко – 3%, Литвин і Гриценко - по 5%.

У Києві найбільше голосів має набрати Тимошенко - 22%. Далі лідерами голосування можуть стати Яценюк ( 12%), Янукович (11%), Гриценко (7%), Литвин (6,5%), Тігіпко та Ющенко (по 2%).

У Полтаві секретні соціолоігічні дані свідчать про перемогу Тимошенко з результатом 27%. Яценюк може набрати там 11%, Янукович - 10%, Литвин - 7%, Ющенко - 4%, Тігіпко - 3%, Гриценко - 2%.

"При переведенні в абсолютні показники виходить наступне: якщо, припустимо, "регіонали" планували в Луганську взяти 800–900 тисяч, то візьмуть у кращому разі 500. У Донецьку – не більше 60% голосів, у Криму – не більше 30% (виною не лише розкол у середовищі місцевих "біло-блакитних" і конкуренція з боку комуністів і Наталії Вітренко, але й підвищена останнім часом активність проросійських організацій)", - відзначили журналісти видання.

В той же час, багато залежить від якості роботи команд кандидатів на місцях – в різних регіонах вона, природно, відрізняється. До того ж, цитоване опитування "оглядало" шанси не всіх гравців – так, позиції комуністів-соціалістів, що обіцяють представити єдиного кандидата, взагалі не враховувалися.

Разом із тим, можна зробити висновок, що переважно сільський електорат Центральної України, раніше "закріплений" за комуністами і соціалістами, потім ненадовго "перейшов" до Литвина, а тепер почав приблизно пропорційно розподілятися між Тимошенко і Януковичем. Яценюк "врожай" у центрі країни збирає тільки в містах, у селах його взагалі не сприймають. Тоді як Тимошенко, яка запропонувала селу програму розвитку, має шанси перетягнути цю частину "електоральної ковдри" на себе, додає видання.

Нагадаємо, згідно опитуванню, проведеному наприкінці серпня, .більшість українців не довіряють своїм політикам. За даними дослідження проведеного компанією Research&Branding Group, в жодного з провідних державних і політичних діячів України немає позитивного балансу особистого рейтингу.

В той же час, лідером за симпатіями українців серед політиків є Віктор Янукович (йому довіряють 32% респондентів). Далі, за даними компанії, йдуть Арсеній Яценюк (25%) і Володимир Литвин (24%). Лідер за негативними оцінками - Віктор Ющенко.

Читайте також:

Опитування: українці не вірять жодному з провідних політиків

Опитування: 80% українців соромно за свою державу

Опитування: Янукович - лідер президентської гонки

У Януковича і Тимошенко рівні шанси стати президентом - опитування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: