Третина українців проти примирення ветеранів УПА і Червоної армії

Третина українців проти примирення радянських ветеранів з воїнами УПА, але більше половини громадян вважають, що українці мають забути, як знищували одне одного у ХХ столітті.

33,2% українців висловилися проти ідеї примирення ветеранів Української повстанської армії (УПА) та радянської Червоної армії. В той же час, 32,9% громадян висловилися за таку ідею.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова 14-21 квітня поточного року.

При цьому ще третина респондентів поставилися до ідеї примирення ветеранів байдуже, або не змогли відповісти на це запитання.

Дещо більше прихильників (35%) і менше супротивників (28,4%) має ідея примирення ветеранів радянської та німецької армій.

Крім того, респондентам ставилося питання "Впродовж ХХ ст. в історії України було багато подій, коли українці масово знищували один одного: це Перша і Друга світові війни, громадянські війни, політичні репресії. Як Ви вважаєте, який з наведених шляхів вирішення взаємних образ є найкращим?"

Відповідаючи на це запитання, половина опитаних (52%) обрали відповідь "Потрібно примиритися і вважати, що не було ні правих, ні винних".

У той же час 30% респондентів вважають за потрібне, щоб винні обов'язково були покарані, навіть через багато років. Решта опитаних завагалися з відповіддю.

Нагадаємо, 28 січня тодішній президент Віктор Ющенко видав указ про визнання ветеранів УПА і учасників Організації українських націоналістів борцями за українську незалежність.

Учасниками боротьби за незалежність також було визнано членів формувань Української Центральної Ради, Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української держави Гетьманату, Української військової організації, Організації народної оборони "Карпатська Січ", Української головної визвольної ради й інших військових формувань, які боролися за незалежність України.

Наприкінці квітня цей указ президента було оскаржено в суді.

Читайте також:

Указ Ющенка про вшанування вояків УПА оскаржено в суді

Бандера стане почесним громадянином Львова напередодні Дня Перемоги

На Буковині вандали розбили пам’ятний знак на честь воїнів УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: