Третій день безвізу: майже три тисячі українців виїхали у подорож до ЄС, двох - завернули назад

Люди не змогли підтвердити мету перебування.

Станом на 6 годину 13 червня кордон в рамках безвізу перетнуло 2910 українців - це ті особи, що мали з собою лише біометричні паспорти. Із них 70% перетнули кордон на західній ділянці, в автомобільних пунктах пропуску, 7% - в залізничних. Ще 23% скористалися послугами авіаційних портів.

Про це повідомив прес-секретар Держприкордонслужби Олег Слободян.

За його словами, було всього шість відмов: чотири - у зв'язку із порушенням міграційного законодавства країни ЄС під час попереднього перебування та дві - в зв'язку із непідтвердженням мети перебування.

"Двох наших співвітчизників повернули служби Італії, оскільки останні не змогли підтвердити належний рівень фінансового забезпечення та не мали зворотніх квитків", - уточнили в Держприкордонслужбі.

Як відомо, кожна країна ЄС встановила мінімальну суму, яку слід мати для перетину кордону. "Найдорожчими" вважають себе Бельгія і Швейцарія – з собою треба мати понад дев'яносто євро на кожний день подорожі. Найдешевше мандрувати до Угорщини, із собою слід мати три євро на добу.

ВідеоЖурналісти Сніданку перевірили, як працює безвіз на кордоні з Угорщиною та Польщею

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

Таким чином, українці з 11 червня отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

Залиште свій коментар