Три форми хвороби і швидке зараження: чим страшна сибірка, котру виявили на Одещині

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Заразитися можна за сотні кілометрів від осередку, бо збудник легко переноситься.

В Україні до сьогоднішнього дня останній випадок сибірки був зафіксований 2012 року в Черкаській області. Антракс – хвороба, яка надзвичайно швидко поширюється, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Це небезпечна інфекційна недуга, що передається від тварин до людей. Найлегша - шкірна форма, коли на тілі з'являється виразка, що дуже швидко чорніє, нагадуючи кольором антрацит, звідки й назва хвороби. Друга – легенева, нагадує важку пневмонію. І третя – септична, коли за кілька днів іде зараження крові в усьому організмі і це може призвести до сметрі.

ВідеоЛікарі нагадують про небезпеку та легкість зараження сибірською виразкою

Сибірська виразка - хвороба, яка надзвичайно швидко поширюється. В Україні останній випадків сибірки був у 2012 році в Черкаській області. Це небезпечна інфекційна хвороба, що передається від тварин до людей. Передається легко і швидко - від шкіри до шкіри, через кишківник, коли людина п'є молоко чи їсть м'ясо зараженої тварини та повітряно-крапельним шляхом. 

Лікарі нагадують про небезпеку та легкість зараження сибірською виразкою

Передається інфекція легко і швидко – від шкіри до шкіри, через кишківник, коли людина п'є молоко чи їсть м'ясо зараженої тварини, а також повітряно-крапельним шляхом. Лікується хвороба антибіотиками, цілковитою ізоляцією хворих та дезінфекцією місць, де перебували заражені.

Спеціалісти пояснюють, що заразитися можна навіть далеко від осередку виявлення хвороби. "Якщо така людина приїхала в Київ, зайшла в метро і взялася за поручень – все. Тобто хтось інший прийшов – ось так легко", - кажуть медики.

Як повідомлялося, в Одеській області до інфекційного відділення Саратської районної лікарні з підозрою на сибірську виразку шпиталізували п'ятьох жителів села Меняйлівка. В однієї людини вже підтверджений збудник сибірки, аналізи решти поки не готові. Загальний стан їхній оцінений як легкого ступеня – вони потроху одужують.

Залиште свій коментар

Вибір редакції