Три роки після Сватового: люди нарікають на відсутність компенсацій і судяться з Міноборони

Три роки після Сватового: люди нарікають на відсутність компенсацій і судяться з Міноборони

Мер міста визнає, що допомога стосувалася лише державних об’єктів.

Досі потрощені будинки і ще не прибрана територія від снарядів – такий вигляд має містечко Сватове на Луганщині, де три роки тому вибухали склади боєприпасів. Тоді загинули троє військових і одна цивільна жителька, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Ганна Білоєнко несе на могилу матері чотири лилові айстри. Цвинтар від її будинку лише в кількох сотнях метрів. "Мені казали: Аню, не ходи кожного дня, але я не могла. Зупинка, я на роботу не могла пройти повз. А зараз намагаюся рідше", - каже вона. Мати Ані Людмила Солчинська загинула, коли снаряд "Граду" залетів в крамницю, де вона працювала. Після похорон у Ані сталася депресія. За два роки лікарі поставили діагноз - лімфома. "Тяжко. Рік вона мені щоночі снилася і казала: я жива. Сказали, після хімії будемо лікувати вже нерви, бо їх взагалі вже нема", - каже вона. Дівчина впевнена, що онкологія – результат втрати і переживань. Вона вже пройшла кілька курсів хімії і подала в суд на Міноборони – вимагає моральну компенсацію у два мільйони гривень. "На лікування", - пояснила Ганна Білоєнко.

Відео Постраждалі будинки у Сватовому так і не дочекалися відшкодування від держави

Досі потрощені будинки і ще не прибрана територія від снарядів - такий нині вигляд має містечко Сватове на Луганщині. Сьогодні - третя річниця від трагічних подій, коли там вибухали склади боєприпасів. Тоді загинули троє військових і одна місцева жителька. 

Постраждалі будинки у Сватовому так і не дочекалися відшкодування від держави

Надвечір 29 жовтня 2015 року в Сватовому почали розриватися снаряди. Місцеві не одразу зрозуміли, що відбувається, адже про те, що за кілька місяців до того біля міста влаштували склад боєприпасів, знали не всі. Спершу люди думали, що це фейєрверк. Василь Тарануха отримав у власний будинок одразу три снаряди "Граду", досі ніякої компенсації йому не виплатили. Після трьох років листування з Адміністрацією президента і Кабінетом міністрів родина Таранухи подала в суд. Люди вимагають виплатити матеріальну компенсацію - майже мільйон гривень, а також моральну - 600 тисяч. "Три роки спливає. Потім нам уже взагалі нікуди йти", - пояснив чоловік.

Вибухами у Сватовому пошкодило 600 приватних обійсть, понад 50 багатоквартирних будинків, і 20 садочків, шкіл та лікарень. Тоді казали, що у місті розірвалось 3,5 тисячі снарядів. Скільки до трагедії було боєприпасів на складі, в Міноборони не кажуть – інформація закрита. Так само мовчать, скільки після трагедії вивезли або утилізували. Через півроку після трагедії військові звідти виїхали і заявили, що вся територія вільна від снарядів. Але й зараз, після всього, що відбулося, можна легко знайти снаряди 120-го калібру.

Фотогалерея У МВС показали руйнівні наслідки пекельної ночі у Сватовому (10 фото)

Мер Сватового розповідає, що військові тоді прибирали нерозірвані снаряди нашвидкуруч, тож досі місцевим рятувальникам є робота. "У 2016 році 19 тисяч снарядів тут знайшли. У 2017 році 8 тисяч", - розповів Євген Рибалко. Після вибухів держава виділила 52,5 млн гривень на ліквідацію наслідків вибухів, але за ці гроші, каже мер, ремонтували лише державні об'єкти. Люди і бізнесмени обходились власним коштом.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів