Три українських телеканали оголосили страйк

Щоб привернути увагу до проблеми свобода слова в Україні, журналісти трьох телеканалів оголосили попереджувальний страйк: в субботу ефіру на них не буде з19 до 20 години.

Три українські телеканали проведуть 14 серпня з 19 до 20 години попереджувальний ефірний страйк.

Колективи "5 каналу", ТВі та ТРК "Чорноморська" ухвалили таке рішення, "щоби привернути увагу суспільства до загрози свободі слова та основам демократії в Україні".

"За останні місяці ми бачимо систематичні спроби знищення свободи слова, вільних ЗМІ, монополізацію інформаційного простору, які здійснюються представниками нової української влади", - йдеться у заяві колективів каналів.

"Наразі засвідчено і оприлюднено дуже багато фактів утисків, загального наступу на права і свободи громадян, згортання демократичних свобод і прагнення до встановлення тоталітаризму в політичному і суспільному устрої країни", - наголосили журналісти.

За їхніми словами, "ефірний страйк - це кардинальний крок, і можливо влада сприйме його як свою перемогу".

"Але нашою метою є довести суспільству, що саме такий вигляд матиме український телепростір у недалекому майбутньому, якщо ця перемога справді відбудеться", - наголошується у заяві телеканалів.

Журналісти зазначили, що 16 серпня Київський апеляційний адмінсуд "під тиском може винести незаконне рішення у судовій справі про відбирання частот і ліцензій у "5 каналу", ТВі та ще 14 телекомпаній". "А це стане прецедентом, і коли якомусь чиновникові сподобається вже чийсь власний будинок, квартира, машина чи будь-що інше, то вже ніхто не зможе вас захистити та ніхто не зможе повідомити про таке цілковите свавілля", - наголошується у заяві.

"Таке "однобічне" рішення суд може ухвалити завдяки особистій зацікавленості та необмеженій владі члена Вищої ради юстиції, глави СБУ і власника компаній-позивачів. 11 серпня арештували майно найбільшої кримської телерадіокомпанії "Чорноморська", а контрольно-ревізійне управління за рішенням суду розпочало перевіряти ТРК", - нагадали журналісти.

Нагадаємо, податкова міліція Криму своєю постановою наклала арешт на майно ТРК "Чорноморська", яка є головним медійним ресурсом кримської опозиції. Її звинуватили у завданні державі збитків на суму майже 7 мільйонів гривень.

ТРК "Чорноморська" є найбільшою недержавною регіональною телерадіоорганізацією України, покриває цілодобовим мовленням всю територію АРК та м. Севастополь. Засновниками є юридичні особи, але контроль, через афільовані структури належить депутату Верховної ради від БЮТ Андрію Сенченку.

Водночас, 11 серпня президент Віктор Янукович заявив, що не допустить цензури в Україні.

"Стосовно рішення суду щодо телеканалів ТVi і 5-ий, то я як громадянин і як гарант Конституції не маю права впливати на суди. І думаю, що журналісти тут, як ніхто, повинні підтримати мої принципові позиції", - заявив Янукович.

Читайте також:

Янукович гарантував свободу слова в Україні

Януковича закликали захистити свободу преси в Україні

Українські блогери розпочали акцію "Хочу на допит в СБУ"

БЮТ: СБУ тисне на свободу в Інтернеті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: