"Тримаємося, все нормально". Капітан захопленого РФ корабля надіслав листа українському дипломату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Євген Перебийніс заявив, що пишається витримкою українських моряків.

Командир буксира "Яни Капу" Олег Мельничук, якого разом із кораблями та ще 23 членами екіпажів у листопаді 2018 року російські прикордонники взяли в полон у Керченській протоці, написав листа-відповідь послу України в Чеській Республіці Євгену Перебийнісу.

Про це дипломат повідомив на своїй сторінці у Twitter.

"Отримав відповідь від командира буксира "Яни Капу" Олега Мельничука, який разом з побратимами перебуває в російському полоні у "Лефортовому". Пишаємося тим, як тримаються наші хлопці", - написав посол.

За словами Перебийніса, цей лист, а також від капітана "Нікополя" Богдана Небилиці, якого він отримав раніше, займуть почесне місце у його архіві.

"Доброго дня, Євгене. Дякую за ваш лист, за вашу підтримку і привітання. Ми також сподіваємося, що скоро повернемося додому до України. Ми тримаємося, все нормально. Дякую ще раз за вашу підтримку", - йдеться у листі Мельничука.

Як повідомлялося раніше, 25 травня Міжнародний трибунал ООН із морського права ухвалив рішення у справі українських полонених моряків, яких Росія затримала у Керченській протоці. Він зобов’язав РФ повернути кораблі та відпустити українських моряків на період розгляду справи.

Нагадаємо, Міжнародний морський трибунал ООН провів перші слухання за позовом України про заходи щодо РФ для звільнення полонених українських моряків і захоплених кораблів 10 травня. Раніше Росія повідомила, що не братиме в них участі. Україна подала до міжнародного трибуналу з морського права з проханням вжити тимчасових заходів і зобов’язати Росію звільнити українських моряків і кораблі. 

У Росії рішення трибуналу не визнають. Мовляв, трибунал не має права цього вимагати, оскільки інцидент в Керченській протоці не належить до юрисдикції цього суду. У свою чергу посол України в Німеччині Андрій Мельник заявив, якщо Росія не виконає рішення Міжнародного трибуналу з морського права, Україна буде домагатися введення "гамбурзьких санкцій".

Залиште свій коментар

Вибір редакції