Тривалість життя в Україні найменша серед розвинених держав

Згідно даним ООН, серед мешканців промислово розвинених країн світу найменше живуть українці, росіяни та молдовани.

В Україні, Росії та Молдові найнижчі показники тривалості життя людей серед усіх промислово розвинених держав світу. Крім того, ці країни включено до списку 45 держав, які зазнають серйозних демографічних втрат.

Про це йдеться у прогнозі Відділу ООН з питань народонаселення "Перспективи світового народонаселення, 2008", який був представлений у штаб-квартирі організації директором відділу Ханією Слотник.

За словами експертів ООН, у 45 країнах, серед яких Білорусь, Болгарія, Грузія, Німеччина, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія й Україна, в період з 2010 по 2050 роки чисельність населення скоротиться щонайменше на 10%. Автори доповіді пропонують цим країнам, зокрема Україні, рятувати ситуацію за рахунок мігрантів.

Згідно доповіді, середня тривалість життя у світі протягом останніх десятиліть збільшилася. Втім, у Східній Європі вона навпаки скоротилася — із 69,6 року в 1965-1970 роках до 69,2 року у 2005-2010 роках.

"Незважаючи на деяке поліпшення показників після кінця 1990-х років, у Молдові, Росії та Україні сьогодні найнижчі показники очікуваної тривалості життя серед розвинених країн - нижче 70 років", - також наголошується у доповіді. Для порівняння, середня тривалість життя у сусідніх західноєвропейських державах майже на 10 років вища.

Експерти ООН також наголосили, що населення розвинених держав продовжує старіти. На початок липня 2009 року в цих державах жило 264 мільйони людей, старших за 60 років, а на початку 2050-го таких людей буде вже 416 мільйонів.

У той же час, ООН прогнозує, що на початок 2050 року населення Землі збільшиться на 2,3 мільярда людей - із 6,8 мільярда сьогодні до 9,1 мільярда. При цьому цифра в 9 мільярдів визначалася, виходячи з середніх показників народжуваності в 2,56, а на початок 2050 року - 2,02 дитини на кожну жінку. Втім, в ООН констатують, що невеликі відхилення від середніх показників можуть привести до абсолютно інших результатів.

При цьому здебільшого зміна чисельності населення планети відбуватиметься за рахунок держав, що розвиваються. У 31-й такій країні на початок 2050 року чисельність населення подвоїться, а в Афганістані, Сомалі, Уганді, Нігері та Буркіна-Фасо - зросте на 150%.

Нагадаємо, напередодні експерти Світового банку та Міжнародного валютного фонду відзначили, що населення України критично старіє.

Представники СБ і МВФ назвали демографічний профіль України одним із найгірших в Європі та відзначили, що країна потребує термінового реформування своєї пенсійної системи.

Разом із тим, у 2008 році показники народжуваності в Україні вперше за багато років перевищили показники смертності.

Читайте також:

Світовий банк та МВФ: в Україні швидко старіє населення

До 2012 року на Землі житиме 7 мільярдів людей

За місяць українців стало на 20 тисяч менше

В Україні вперше за десятиріччя народжуваність перевищила смертність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: