"Тривають остаточні експертизи". Луценко повідомив подробиці розслідування вбивства Гандзюк

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині правоохоронці мають підозри щодо 12 осіб, які могли замовити злочин.

Генеральний прокурор Юрій Луценко розповів деталі про перебіг слідства щодо вбивства активістки і радниці міськголови Херсона Катерини Гандзюк. Зокрема, слідство, за його словами, обґрунтовано вважає Сергія Торбіна організатором нападу на жінку.

Подробиці слідства було оприлюднено у вівторок, 6 листопада, у його блогу на сайті видання "Українська правда".

Луценко зазначив, що поліція встановила, що злочин було сплановано та реалізовано особами, які були затримані: це Віктор Горбунов (1991 року народження), Сергій Торбін (1977), Володимир Васянович (1994), В'ячеслав Вишневський (1990) і Микита Грабчук (1995). Запобіжні заходи щодо деяких із них було змінено через співпрацю зі слідством. Усі вони є учасниками АТО, один із них був тяжко поранений. У нього фактично відсутня гомілка.

Більшість затриманих, а саме чотири особи - визнали свою участь у злочині та вказали на ролі усіх співучасників. "У зв'язку з цим слідство обґрунтовано вважає громадянина Торбіна організатором злочину, а інших, найнятих ним осіб, - виконавцями", - заявив генпркурор.

Крім того, під час перевірки цієї та інших версій слідством було проведено 367 допитів осіб та 21 експертизу. Нині правоохоронці мають підозри щодо 12 осіб, які, ймовірно, були замовниками злочину. Сама Гандзюк, за словами Луценка, говорила про частину з них під час Skype зв'язку та її допиту зі слідчими.

"Особисто мені вона розповідала про трьох із них, слідству - дещо більше. На цей момент майже доведено провину виконавців та організатора", - зазначив прокурор.

За його словами, наразі тривають остаточні експертизи: молекулярно-генетична експертиза частинок кислоти на тілі одного із учасників; комп'ютерно-технічна - огляд комп'ютера та мобільного телефона, який має точно довести підготовку до використання кислоти і саме щодо Гандзюк; судово-медична - призначена вчора (5 ноября) для кваліфікації злочину та встановлення причин смерті Катерини Гандзюк.

Після їхнього завершення ця частина справи буде передана до суду. Луценко висловив надію, що це відбудеться не пізніше кінця поточного року. "Остаточний термін залежатиме від тривалості вказаних експертиз. Ми плануємо, що це буде дещо швидше", - додав він.

ВідеоВинуватців у смерті Гандзюк може чекати довічне ув'язнення - Порошенко

Президент заявив про необхідність притягнути до відповідальності виконавців, організаторів та замовників злочину проти активістки - ким би вони не були. За словами президента, після перекваліфікації справи у навмисне вбивство винуватців може чекати довічне ув'язнення. 

Винуватців у смерті Гандзюк може чекати довічне ув'язнення - Порошенко

Нагадаємо, напередодні у Нацполіції заявили, що слідство має достатньо матеріалів для повного розкриття вбивства Гандзюк.

31 липня у Херсоні стався напад на активістку Катерину Гандзюк. Нападник чекав жертву біля під'їзду і хлюпнув на дівчину концентрованою сірчаною кислотою. Жінка отримала опіки 30% тіла. Катерина Гандзюк від отриманих опіків померла 4 листопада. Її справу одразу ж перекваліфікували на закінчене умисне вбивство.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко пообіцяв, що слідство Національної поліції щодо вбивства активістки Катерини Гандзюк незабаром буде завершене і справу передадуть до суду.

Залиште свій коментар

Вибір редакції