Тривають вибори спікера

Під час голосування за спікера Верховної ради між депутатами сталася бійка.

Побачити на власні очі тисняву, що утворилася коло скриньок для голосування, а також дізнатись, чи насправді воно було таємним, можна на відео.

Депутати від Партії регіонів перекрили урни для голосування, щоб завадити Тимошенко і Турчинову контролювати обрання голови ВР.

Народні депутати з фракції Партії регіонів перекрили урни для голосування, щоб не дати можливість лідеру БЮТ Юлії Тимошенко та її заступникові Олександру Турчинову контролювати, хто з депутатів і як проголосував.

Після того, як член фракції Партії регіонів Василь Кисельов порвав бюлетень для голосування “бютівця” Сергія Терьохіна, між депутатами від коаліції та опозиції почалася бійка.

До урн із бюлетенями прорвалось майже половина членів фракції Партії регіонів. До місця події прийшов голова лічильної комісії Микола Шершун. Юлія Тимошенко намагалась роздійняти бійку між депутатами.

Водночас голосування за обрання голови ВР триває. Між представниками Партії регіонів та фракцій коаліції періодично виникають бійки.

У цей час голосувати до кабінки пішов сам кандидат на посаду спікера парламенту Арсеній Яценюк.

Нині ще не всі представники фракції БЮТ і НУ-НС встигли проголосувати.

Арсеній Яценюк
УНІАН
Вочевидь, Арсеній Яценюк нервується перед голосуванням
Нагадаємо, протягом години - з 19:10 до 20:10 народні депутати мають проголосувати за кандидатуру Арсенія Яценюка на пост голови Верховної ради.

Усе починалося мирно: до представників лічильної комісії, які видають бюлетені для голосування, вишукувалась довжелезна черга депутатів з фракцій БЮТ та “Наша Україна – Народна Самооборона”. Там само були помічені і представники фракції Блоку Литвина.

За процесом голосування спостерігають депутати з фракції Партії регіонів.

Першими проголосували лідер БЮТ Юлія Тимошенко та її заступник Олександр Турчинов. Одразу після цього вони вкинули свої бюлетені в урни та залишилися біля них, щоб контролювати процес голосування.

Під кінець робочого дня Верховна рада ухвалила рішення продовжити роботу до остаточного вирішення питання щодо обрання голови парламенту. За відповідне рішення проголосували 226 народних депутатів із 438, зареєстрованих у сесійній залі.

Перед тим, як було оголошено попередню перерву, кандидат на пост спікера - депутат Верховної Ради від фракції блоку "Наша Україна - Народна Самооборона" Арсеній Яценюк - виступив з трибуни зі зверненням до народних депутатів.

"Проблема в тому, що раніше голови Ради намагалися бути п'ятими чи двадцять п'ятими людьми в державі, а голова Верховної Ради повинен бути насамперед людиною для самої Ради й уміти організувати її роботу," - сказав Яценюк.

Він підкреслив необхідність консолідувати для ефективної парламентської роботи думку більшості й опозиції.

"Треба консолідувати позиції хоча б із ключових національних пріоритетів," - сказав Яценюк.

При цьому він підкреслив, що не може представити якої-небудь своєї програми діяльності, оскільки її не може бути як такої у спікера - на першому місці програма роботи самого парламенту.

Нардепи виходять на перерву
УНІАН
Народні депутати поспішають на чергову перерву. До 19:00 вони вільні
Серед першочергових питань, які має розглянути й вирішити парламент, Яценюк назвав державний бюджет на 2008 рік, програму уряду та програму соціально-економічного розвитку країни.

Яценюк також зазначив, що ключовим елементом формування коаліції є не лише підписання угоди та обрання голови ВР, а й формування всіх органів виконавчої влади.

"Чим швидше буде сформований уряд і чим швидше ми подамо кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єр-міністра, тим буде кращий результат на 2008 рік," - сказав Яценюк.

Нагадаємо, демократична коаліція офіційно висунула на посаду голови Верховної Ради України кандидатуру Арсенія Яценюка. Дане рішення одностайно було прийнято на спільному засіданні фракцій БЮТ і НУ-НС.

До того ж, народний депутат Роман Зварич (фракція “Наша Україна – Народна Самооборона”) відкликав пропозицію щодо "пакетного" голосування за обрання керівництва парламенту.

ВідеоНапівтаємне голосування у Верховній раді

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: