Тризуб на Говерлі впав на туристку, що намагалась його обійняти

Розкрито таємницю руйнування мармурового тризуба на Говерлі. Скульптура впала на киянку, яка хотіла поруч з нею з нею сфотографуватись.

Мармуровий тризуб на Говерлі впав після того, як поруч з ним намагалася сфотографуватися киянка Оксана Демиденко.

Як повідомило видання "Сегодня", НП з 21-річною Оксаною Демиденко сталося на травневі свята. "8 травня ми з друзями пішли на екскурсію на Говерлу. Вирішили сфотографуватися біля тризубця. Я стала біля нього, легенько обійняла і далі нічого не пам'ятаю - втратила свідомість. Коли опритомніла, руки і голова вже були забинтовані, - розповіла дівчина. - Друзі доставили мене в яремчанську міськлікарню, там мені зашили рани і сказали, що у мене струс мозку. У лікарні я провела три дні. Потім за мною приїхали батьки і забрали додому в Київ".

У відділенні хірургії яремчанської лікарні чергова медсестра, звіривши дані за реєстраційним журналом, підтвердила, що з 8 по 10 травня у них на лікуванні знаходилася пацієнтка Оксана Демиденко.

Друзі Оксани, які були з нею на Говерлі, розповіли, як усе було. "Оксана навіть скрикнути не встигла! Тризубець просто рухнув їй на голову, і вона впала як підкошена. Ми кинулися до неї, почали приводити до тями. Поруч перебувала інша група туристів, серед них був лікар - він надав Оксані першу допомогу. До лікарні вона дійшла з нашою допомогою своїми ногами", - розповів друг постраждалої Стефан Стасенко.

У міліції, дізнавшись про новий поворот історії з тризубцем, запевнили, що дівчину ніхто не звинувачуватиме в руйнуванні держсимволу. Як зазначив начальник прес-центру івано-франківської облміліції Василь Гультайчук, тризубець просто халтурно змайстрували, і сувора природа Карпат доконала його.

За його словами, таких висновків дійшла комісія з міліції, СБУ, прокуратури та спеціалістів-інженерів, що зійшли на Говерлу для проведення слідства. "Ушкоджень, які говорили б про навмисне руйнування скульптури, немає. На тризубці є дрібні тріщини, через які він може і далі кришитися", - зазначив він.

Нагадаємо, скульптурна композиція "Тризуб" була встановлена на Говерлі два роки тому до 18-річчя проголошення Декларації про Державний суверенітет України.

Нещодавно ЗМІ поширили інформацію про пошкодження "Тризуба" на Говерлі невідомими вандалами.

Втім, слідчо-оперативна група 8 червня, оглянувши тризуб, не підтвердила її зруйнування вандалами. За висновком слідства, винний "агресивно-атмосферний вплив гір".

Читайте також:

Названо причину руйнування "Тризуба" на Говерлі

У Запоріжжі вандали написали на пам’ятнику Дзержинському "Де тут сортир?"

На Буковині вандали розбили пам’ятний знак на честь воїнів УПА

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: