Трьох лікарів інституту Шалімова посадили до СІЗО

У справі "чорних трансплантологів" до СІЗО посадили хірурга та двох анестезіологів інституту Шалімова. Хірургу пред'явлено звинувачення у торгівлі людьми.

Голосіївський райсуд Києва ухвалив рішення про арешт трьох затриманих раніше лікарів Національного інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова.

У рамках справи заарештовані хірург Владислав Закордонець і двоє анестезіологів з клініки ім. Шалімова - Петро Зайченко та Ярослав Романенко.

"Хірурга Владислава Закордонця викликали до слідчого Юрія Балоня в Головне слідче управління Києва та вручили протокол затримання", - розповів адвокат лікаря Ігор Іванов.

"Там було зазначено, що його звинувачують за ч. 2. ст. 149 КК "Торгівля людьми". Про яку торгівлю йдеться - мій клієнт поняття не має. У пресі була інформація, що на Закордонця могли поскаржитися якісь Ковач із Закарпаття (їх оперували в Шалімова, дядько віддав нирку племіннику, а потім у них виникли претензії до лікарів). Але нам ніяких Ковачів не показували", - розповів адвокат.

"Ми оскаржили затримання в суді, нам відмовили. А в п'ятницю (15 жовтня) суддя Голосіївського райсуду - Шевченко прийняла рішення відправити хірурга в ізолятор на два місяці. Прокурор не навів для цього ні єдиного аргументу", - заявив адвокат.

Як повідомлялося, 5 серпня 2010 року начальник департаменту по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми МВС України Юрій Кучер повідомив, що українські правоохоронці припинили діяльність транснаціонального угрупування "чорних трансплантологів", в роботі якої брали участь українські хірурги з Національного інституту хірургії та трансплантології ім.Шалімова .

Тоді в Інституті ім.Шалімова відкинули звинувачення у причетності до "чорної трансплантології". Зокрема, стверджувалося, що проведення подібних операцій у цьому лікувальному закладі неможливо.

Колеги і захисники лікарів, арештованих за підозрою у проведенні незаконних пересадок органів, вважають, що справа "чорних трансплантологів" негативно позначиться на здоров'ї і житті пацієнтів, багато з яких потребують негайної операції.

Читайте також:

Арешт лікарів інституту Шалімова загрожує життю їхніх пацієнтів

Київським "чорним трансплантологам" пред'явлено звинувачення

Лікарів клініки Шалімова заарештували за "чорну трансплантологію"

Янукович наказав Генпрокуратурі розібратися з чорними трансплантологами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: