Трьох суддів КС усунуто від роботи

Трьох суддів Конституційного суду, призначених за квотою З'їзду суддів, усунуто від роботи на невизначений термін. Джерела пояснюють це лояльністю суддів до "помаранчевої" влади.

На засіданні президії Ради суддів України (РСУ) 21 червня стало відомо, що трьох суддів Конституційного суду, призначених за квотою З'їзду суддів, усунуто від роботи на невизначений термін, пише "Коммерсантъ-Украина" у статті "Парламент бьет по судейскому корпусу".

Зокрема заступник голови РСУ Василь Гуменюк повідомив присутнім, що до РСУ надійшов офіційний лист спікера Володимира Литвина з проханням розглянути питання про заміну трьох суддів Конституційного суду (КС), делегованих суддівським корпусом, - Ярослави Мачужак, Анатолія Дідковського і Івана Домбровського.

"Ці судді не беруть участі в розгляді справ у КС, вони написали відповідні заяви", - уточнив голова РСУ Петро Пилипчук.

Глава парламенту аргументує своє прохання тим, що в 2006 році ці судді написали заяви не про перехід на нове місце роботи, а про відставку з посади судді, тому сьогодні не мають права працювати суддями КС.

Джерела видання у Верховній раді та суддівському корпусі повідомили, що у конфлікту дві складові – фінансова та ідеологічна. Завдяки особливому формулюванню заяв про відставку ці судді отримали значну компенсацію при переході до КС.

"Після зміни влади Партія регіонів використовувала цей привід, щоб позбутися лояльних до "помаранчевих" суддів КС", - сказав співрозмовник.

Президія РСУ в цьому конфлікті стала на бік колег, відмовившись виконувати прохання Володимира Литвина доти, доки ситуація не буде розглянута Вищою кваліфікаційною комісією.

Нагадаємо, голова Ради суддів України Петро Пилипчук є заступником глави Верховного суду України Василя Онопенка. Тим часом, у Онопенка давній конфлікт з головою парламентського комітету з питань судового устрою Сергієм Ківаловим і заступником глави адміністрації президента Андрієм Портновим.

Ярослава Мачужак, Іван Домбровській і Анатолій Дідківський призначені суддями КС в листопаді 2005 року рішенням РСУ. Склали присягу 4 серпня 2006 року.

Читайте також:

Рада звільнила двох суддів Верховного суду

Янукович зробив заступника Медведька суддею КС

Янукович звільнив призначену напередодні скандальну суддю КС Станік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: