Трьох з п'яти затриманих кримських татар відправили в СІЗО на два місяці

Омбудсменка назвала переслідування кримських татар окупаційною владою релігійно мотивованим.

"Суд" в окупованому Криму відправив на два місяці в СІЗО трьох з п'яти затриманих напередодні кримських татар. Запобіжний захід ще двом активістам - Рустему Мурасову і Зауру Абдуллаєву - оберуть у середу, 18 серпня.

Про це повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова.

"Підконтрольні Росії так звані "суди", обрали трьом з п'яти затриманих кримських татар запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - написала вона на сторінці у Facebook.

Так, Райф Февзієв перебуватиме в СІЗО Сімферополь до 12 жовтня, а Джеббар Бециров - до 10 жовтня. Їм інкримінують "організацію діяльності Хізб ут-Тахрір".

Рустем Таїров сидітиме в СІЗО до 11 жовтня. Його звинувачують в "участі в організації Хізб ут-Тахрір".

Також Денісова зазначила, що обшуки в будинках кримських татар пройшли без присутності адвокатів і пред'явлення відповідних процесуальних документів кримськотатарською мовою.

Омбудсменка назвала переслідування кримських татар окупаційною владою релігійно мотивованим і зажадала їх негайного звільнення, закликавши міжнародну спільноту посилити тиск на Росію, щоб зупинити цинічні переслідування з політичних і релігійних мотивів корінних народів України - кримських татар.

Нагадаємо:

Двічі вкрадений дім: кримські татари через свої сімейні реліквії розповіли власні історії депортації

Двічі вкрадений дім: кримські татари через свої сімейні реліквії розповіли власні історії депортації

Повʼязані теми:

Наступна публікація