Трьом сепаратистам із Донецька загрожує до 5 років в'язниці

Трьом сепаратистам із Донецька загрожує до 5 років в'язниці

Прокуратура отримала від СБУ матеріали проти колишніх членів забороненої організації "Донецька республіка", яких звинувачують у сепаратизмі та зазіханнях на рівноправність громадян.

Служба безпеки України 11 грудня завершила розслідування та передала до прокуратури Донецької області кримінальну справу за обвинуваченням трьох колишніх лідерів Донецької міської організації "Донецька республіка".

Їх звинувачують у поширенні матеріалів із закликами до зміни конституційного ладу України, повідомили в прес-службі СБУ.

Колишні члени "Донецької республіки" обвинувачуються за частиною 3 статті 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну або повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, за них передбачено термін покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років), частини 2 статті 110 (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, покарання - від 3 до 5 років ув'язнення) і частини 1 статті 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної приналежності або ставлення до релігії, покарання - від 2 до 5 років позбавлення волі) Кримінального кодексу.

СБУ пообіцяла й надалі приділяти пріоритетну увагу недопущенню створення в країні сепаратистських організацій.

Нагадаємо, представники "Донецької республіки" відомі низкою різких заяв. Наприклад, у жовтні лідер організації Олександр Цуркан звинуватив президента Віктора Ющенка у підготовці збройного нападу на Кубань, війни з Росією та геноциду росіян.

В той же час, ще 6 листопада 2007 року Донецький окружний адміністративний суд заборонив діяльність громадського об'єднання "Донецька республіка" за порушення законодавства про об'єднання громадян і проведення діяльності, спрямованої на порушення територіальної цілісності держави.

Минулого тижня Апеляційний суд Криму засудив до ув'язнення терміном 4 роки за заклики до сепаратизму, зміну Конституції України та відділення Криму активіста організації "Народний фронт "Севастополь-Крим-Росія" Семена Клюєва.

З огляду на похилий вік засудженого покарання було відтерміноване на два роки та зроблено умовним.

Читайте також:

Проросійському активісту дали 4 роки за заклик повернути Крим Росії

"Донецька республіка": Ющенко готує збройний напад на Кубань

На Луганщині знову закликали перетворити Україну на федерацію

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів