Трьом віце-прем’єрам загрожує відставка

Конституція 1996 року обмежує кількість віце-прем'єрів трьома особами, тоді як нині їх шестеро.

У понеділок уряд має розпочати приведення нормативних актів Кабміну у відповідність до відновленої Конституції. Одним з ключових для Кабміну питань після скасування політреформи стане скорочення кількості віце-прем’єр міністрів з шести до трьох, як це передбачає Основний закон 1996 року.

Незалежні експерти очікують "відкату" законодавства до рівня, що передував реформі 2004 року.

Керівник проекту Politech Ярослав Макітра вважає, що уряд та парламент будуть просто калькувати законодавство, яке було чинним до політреформи 2004 року. З цього, на думку політтехнолога, випливають дві проблеми. Перша пов'язана з обмеженням Конституцією 1996 року кількості віце-прем'єрів трьома особами, тоді як нині їх шестеро. Друга проблема – це термін чинності нинішнього складу Верховної ради, який попри всі запевнення міністра юстиції "залишається предметом дискусій".

Макітра не виключив ротацій керівництва парламенту в разі, якщо уряд піде шляхом скорочення кількості віце-прем'єрів. На думку експерта, тоді можливі політичні хабарі командам скорочених урядовців у вигляді посад спікера та віце-спікера Верховної ради. Внесення ж поправок до Конституції, які б дозволили залишити нинішній складу уряду без змін, Макітра вважає маловірогідним.

На його думку, сценаристи нинішнього перерозподілу влади незацікавлені в тому, щоб посилювати вплив парламенту. Це, як вважає Макітра, означає, що союзники по правлячій коаліції з числа комуністів та блоку Литвина Партії регіонів уже непотрібні. Адже для ухвалення рішень у парламенті, згідно з воскреслою Конституцією, достатньо простої більшості голосів.

На сьогодні в уряді працюють шість віце-прем'єрів: перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв, віце-прем'єр з питань Євро-2012 Борис Колесніков, віце-прем'єр з силових питань Володимир Сівкович, з питань АПК Віктор Слаута, з питань економіки Сергій Тігіпко, з питань регіональної політики Віктор Тихонов.

Як відомо, 1 жовтня Конституційний суд визнав неконституційною політреформу 2004 року, яка встановила в Україні парламентсько-президентську форму правління, урізавши повноваження президента.

Про скасування конституційної реформи-2004 читайте тут

АНАЛІТИКА ПО ТЕМІ

Сиди. Мовчи. Дивись

Політична анатомія. Без тіла. Без шкіри. Без хребта?

Политическая реформа: похороны под аплодисменты

Развилка для Януковича

Любовь и ястребы

Великий кормчий

Читайте також:

Янукович заявив про подальші зміни у Конституції

Янукович може піти на третій термін

Американський суддя: Україні необхідні дострокові вибори

Януковичу доведеться звільнити двох віце-прем'єрів

Довідка: які повноваження отримав Янукович після зміни Конституції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: