Труба вважає, що слідчі ГПУ не провели достатньої кількості експертиз у справі Пашинського

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Труба вважає, що слідчі ГПУ не провели достатньої кількості експертиз у справі Пашинського

УНІАН

Керівник ДБР каже, що це було "однобічне розслідування".

У справі Сергія Пашинського, якого підозрюють в заподіянні тяжкого тілесного ушкодження В'ячеславу Хімікусу, слідчими ДБР проводяться додаткові експертизи, які не було проведено Генпрокуратурою. Після ретельного вивчення усіх доказів справи, є ймовірність того, що екснардепові Пашинському, який нині перебуває за ґратами, можуть змінити кваліфікацію кримінального провадження.

Про це в інтер’ю lb.ua розповів директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

За його словами, упродовж того часу, що у ГПУ займалися справою, вона була "однобічним розслідування на перевірку позиції Пашинського". Труба переконує, що слідчі Генпрокуратури займалися фактами можливих неправомірних дій іншого учасника справи (В’ячеслава Хімікуса - ред). До того ж, за його словами, у справі не було проведено достатньої кількості експертиз.

"Не було елементарних експертиз. У цьому провадженні в нас є дві особи, дії яких досліджуються. Одна особа отримує вогнепальне поранення, інша легкі тілесні ушкодження. Особа, яка отримує вогнепальне поранення, не визнається потерпілою (В'ячеславу Хімікусу вручили підозру в хуліганському нападі на Сергія Пашинського - ред). Чи це не є упередженістю в розслідуванні?", - каже Труба.

Разом з тим, керівник ДБР не виключає можливості зміни кваліфікації кримінального провадження Пашинському, але наголошує, що про це можна буде говорити лише після того, як слідчий і прокурор оцінять всі докази цієї справи і нададуть свій висновок.

"Ще раз кажу: не було проведено великої кількості слідчих дій, щоб дати відповідь на це питання. Наразі вони проводяться, і я не виключаю того, що кваліфікація може бути змінена на іншу статтю. Це ми будемо знати лише на завершальному етапі", - наголосив Труба.

Глава ДБР додав, що у разі, якщо адвокати Пашинського у суді доведуть, що арешт їхнього підзахисного не потребує застосування, є імовірність того, що його буде змінено на інший запобіжний захід.

Два місяці за ґратами без права внесення застави присудили Сергію Пашинському

Два місяці за ґратами без права внесення застави присудили Сергію Пашинському

Нагадаємо, 31 грудня 2016 року Сергій Пашинський з дружиною в темну частину доби трохи не врізався в авто, яке зламалося на дорозі. Двоє чоловіків в цей момент намагалися відтягнути машину з проїжджої частини. Почалася словесна перепалка, яка закінчилася тим, що Пашинський погрожував пістолетом одному з чоловіків, який у відповідь начебто розбив об голову депутата пляшку слабоалкогольного напою.

Пашинський вистрілив кривдникові В'ячеславу Хімікусу в ногу, проте, стріляв він з метою самооборони чи першим дістав пістолет заради залякування і погроз – невідомо. Показання учасників конфлікту щодо цього розрізняються.

Згодом депутат від "Народного фронту" Сергій Пашинський заявив про закриття проти нього скандальної справи щодо стрілянини біля с. Хлепча. 

У листопаді 2018 року поліція вручила В'ячеславу Хімікусу підозру в хуліганському нападі на народного депутата "Народного фронту" Сергія Пашинського.

4 жовтня 2019 року керівник Державного бюро розслідувань повідомив, що Пашинському оголосили про підозру у заподіянні громадянину тяжкого тілесного ушкодження.

7 жовтня Печерський районний суд обрав запобіжний захід колишньому депутату Сергію Пашинському - його узяли під варту на два місяці, до 4 грудня, без права внесення застави. 

Наступна публікація