Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Трудоголізм чи страх втратити роботу: понад 80 відсотків українців не беруть лікарняні

Через відданість роботі можна отримати небезпечні ускладнення здоров’я.

До України йдуть три небезпечні віруси грипу: "Мічіган", "Гонконг" і "Брісбан", йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

За прогнозами медиків, захворіти може близько семи мільйонів українців.

ВідеоХвороба на роботі: чим загрожує перенесення застуди "на ногах"

Уберегти себе від грипу можна передчасною вакцинацією, а якщо вже занедужали, і навіть симптоми незначні, краще залишитися вдома, щоб уникнути ускладнень.

Проте українці хворіють просто на роботі і не можуть дозволити собі лікарняний. Згідно з результатами дослідження кадрового порталу HeadHunter, більше 80% людей прийдуть на роботу з кашлем чи болем у горлі, а кожен четвертий – з температурою. Але така недбалість до свого здоров’я призводить до тяжких наслідків.

"Ускладнень цього сезону дуже багато у вигляді гайморитів, бронхітів і пневмонії", - розповідає терапевт Наталя Гордієнко.

ВідеоЛікарі закликають українців робити щеплення у зв'язку з наближенням епідемії грипу

Така відданість роботі та нехтування власним здоров’ям часто не лише заради грошей, а заради визнання.

"Коли люди приходять застуджені з температурою на роботу, вони очікують якоїсь винагороди, що їх помітять, що їх похвалять, можливо, дадуть якусь надбавку до зарплати", - пояснила психолог Ірина Пількевич.

Проте реальність може не збігатися з очікуванням. І часто у компанії є можливість кимось замінити хворого співробітника на цей період. А ще є колеги, які можуть заразитися, і вони навряд чи зрадіють такому альтруїзму. Якщо ж керівництво змушує бути на роботі, то слід добре зважити і оцінити – скільки коштує здоров’я.

Нагадаємо, у Києві наприкінці листопада було зареєстровано 17 850 хворих на ГРВІ та грип. При цьому спостерігається тенденція до збільшення кількості хворих у столиці. Зокрема, дітей стало хворіти більше на 7,4 %, а дорослих – на 1,9 %.

Залиште свій коментар

Вибір редакції