Трюдо в День пам'яті жертв Голодоморів нагадав жахіття тоталітарного режиму Сталіна

Трюдо в День пам'яті жертв Голодоморів нагадав жахіття тоталітарного режиму Сталіна

Associated Press

Наприкінці заяви Трюдо символічно сказав "Вічна Їм Пам’ять".

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо приєднався до вшанування пам’яті жертв Голодоморів 1932-1933 років, наголосивши на необхідності пам'ятати історії загиблих і постраждалих сімей під час геноциду.

Текст заяви Трюдо поширила пресслужба уряду Канади.

У своїй промові канадський прем'єр відзначив силу українців, які вистояли перед тоталітарним режимом, попри всі намагання знищити українську ідентичність, твердо дотримувалися своєї мови і культури.

"Сьогодні ми приєднуємося до українських громад в Канаді і у всьому світі, щоб згадати мільйони людей, постраждалих і загиблих під час Голодоморів. Від 1932 по 1933 тоталітарний радянський режим Йосипа Сталіна викликав в Україні жахливий голод - геноцид, покликаний зломити дух українського народу, стерти його ідентичність і зупинити його прагнення до свободи і незалежності. Мільйони померли від голоду, багато хто з них діти, а інші були заарештовані, депортовані або страчені під час цієї жорстокої кампанії", - заявив Джастін Трюдо.

Крім того, Трюдо зауважив, що реальність Голодомору заперечували десятиліттями, а страждання українців приховували від світу. Тому він наголосив на необхідності пам’ятати історії тих, хто загинув, та сімей, які постраждали.

"Ми повинні прийняти ці тверді істини та зобов’язатись завжди діяти, коли правам людини загрожують. Я закликаю всіх канадців вшанувати пам’ять жертв Голодомору та визнати внесок, який українські канадці зробили для побудови кращої країни для всіх нас. Я також підтверджую непохитну підтримку Канади вільній і незалежній Україні", - висловився Трюдо.

А наприкінці він символічно додав "Вічна Їм Пам’ять".

Нагадаємо, щороку у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв Голодоморів.

Читайте також:

Суп з кори та млинці з трави: як вшанували День пам`яті жертв Голодомору в Україні

Суп з кори та млинці з трави: як вшанували День пам`яті жертв Голодомору в Україні
Наступна публікація