Цегла з Чорнобиля

У запустілих після Чорнобиля селах масово зникають хати. Їх розбирають, а цеглу вивозять у напрямку Києва.

У запустілих після Чорнобильської аварії селах масово зникають хати. Серед білого дня їх розбирають заробітчани-найманці і вивозять цеглу у напрямку Києва, щоб продати. 

Припинити цей бізнес нікому, щоб виловити усіх крадіїв, не вистачає сил ані в міліції, ані у прикордонників. Та й покарання за це мізерне - 51 гривня штрафу. Прилад показує, що радіаційний фон удвічі перевищує норму. Цегла, яку звідси вивозять на чиюсь дачу, вочевидь, фонить не менше. Схема проста: зазвичай на світанку до одного з будинків підвозять групу людей. Вони цілий день довбуть стіни, вибирають цеглу і чистять її від цементу. 

Ввечері вантажівка забирає вже готову для збуту продукцію. Прикордонники кажуть, що мародери отримують 5 копійок за цеглину. Тож за день вони інколи набивають до півтисячі гривень. 

А от покарати їх можна лише адмінштрафом - він удесятеро менший - 51 гривня. Заробітчани сплачують його і знову за своє. Та й спіймати їх на гарячому, вдається не завжди. Регулярно об’їжджати усю зону відселення нікому - і в міліції, і в прикордонників, які спільно здійснюють такі рейди, бракує і людей, і пального для транспорту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: