Храми Києва шукають в Європі захисту від комунальних тарифів Черновецького

Через надзвичайно високі комунальні тарифи церкви не в змозі нормально опалювати приміщення. В результаті псуються пам'ятки архітектури ат мистецтва.

Через підвищення в декілька разів комунальних тарифів для церков, храми мають величезні заборгованості за оплату опалення.

Сума в рахунку в 5 разів вища за затверджені Кабміном пільгові тарифи для церковних споруд.

"За справедливими тарифами (храм – ред.) мав би сплачувати 4 тис грн. За цими тарифами, визначеними КМДА, тільки за опалення 20 тис грн. Це неможливо і економічно необґрунтовано", - вважає настоятель столичного костелу святого Олександра отець Олександр.

Столичним храмам, які опалюють централізовано, цьогоріч не пощастило. Усі вони не потрапили під дію пільгової постанови уряду, де для релігійних споруд, газ на опалення подають за низькою ціною - як для населення. У Києві опалення для храмів порахували за ціною як для стрипбарів чи ресторанів.
Низькі температури через відсутність опалення в приміщеннях храму можуть призвести до руйнувань та пошкоджень старовинних ікон і розписів.

Храм Миколи Набережного - національна пам'ятка зведена ще 1772 року. Костел Святого Олександра увічнив на своїх малюнках іще Тарас Шевченко. Володимирський собор - обов'язкове місце туристичних маршрутів.

"Ніяких правових підстав знизити тарифи для церковних громад ми не маємо. Ми розуміємо парадокс ситуації. Але в цьому випадку має сказати (своє слово – ред.) Міністерство житлово-комунального господарства", - заявив керівник ГУ з питань цінової політики КМДА Василь Ястрибинський.

Житлово-комунальне міністерство повідомило, що формування тарифу для церков - це парафія міської влади. Відтак поки чиновники кивають одне на одного, у церквах зріє напруга.

Настоятель римо-католицького костелу святого Олександра має на меті звернутися до європейської спільноти. П’ять тисяч вірян лише цього храму збирають підписи під скаргою на українську владу в листі до організаторів Євро-2012.

Читайте також:

100 будинків у Києві залишилися без тепла і гарячої води

Черновецький дав 1,5 млн киянам, які травмувалися через неприбрану кригу

Борги українців за послуги ЖКГ зросли до 9 мільярдів

ВідеоЦеркви гинуть через комунальні тарифи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: