Ціна на газ для населення зросте вдвічі

НКРЕ написала листа уряду: енергетики хочуть вже з лютого почати збільшувати ціну на газ для українських споживачів.

Національна комісія регулювання електроенергетики планує вже з лютого цього року розпочати поетапне підвищення роздрібних цін на газ для населення України.

Про це голова НКРЕ Валерій Кальченко повідомив у листі на адресу Кабінету міністрів.

Згідно з документом, комісія хоче розділити споживачів на 2 групи: ті, хто використовують газ для приготування їжі та підігріву води (перша група), і так звані комплексні споживачі, які використовують природний газ також для опалювання (друга група).

І ціну на газ для другої групи пропонується прирівняти до ціни газу, що відпускається підприємствам комунальної теплоенергетики. Наразі ж, нагадаємо, діє 4-рівнева схема диференціації роздрібних цін. В її основу покладено річні обсяги споживання газу побутовими абонентами.

У листі також пропонується підвищити роздрібні ціни на газ для населення в 2 етапи - з 1 лютого і з 1 травня.

На першому етапі вартість газу для споживачів першої групи пропонується підвищити на 25% до 618,75 грн. за тис. куб. м, для споживачів другої групи – встановити на рівні 872,78 грн. тис. куб. м.

На другому етапі вартість газу для споживачів першої групи пропонується знову підвищити на 25% до 773,44 грн. за тис. куб. м, для споживачів другої групи – встановити на рівні 1273 грн. тис. куб. м. Таку ж ціну на газ з 1 травня пропонується встановити для теплокомуненерго.

Крім того, на другому етапі НКРЕ пропонує переглянути тарифи на транспортування, розподіл і постачання газу для газотранспортних і газопостачальних підприємств.

У листі наголошується, що пропозиції НКРЕ сформульовано з урахуванням рекомендацій, наданих комісії рішенням РНБО від 26 вересня.

Як відомо, останнє підвищення вартості газу для населення набрало чинності 1 грудня. За 2008 рік НКРЕ двічі переглядала диференційовані роздрібні ціни на паливо.

Читайте також:

Україна запаслася газом на рік
Українці починають мерзнути: в країні дефіцит газу
Ющенко критикує НКРЕ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: