Ціна виборів (у гривнях)

Суспільству перевибори виллються в копієчку. Проте ніхто не знає, в яку! Скільки ж грошей платників податків піде на дострокові вибори Ради?

Копилка
Якщо народні обранці таки отримають гарантовані їм законом компенсації (а це щось із 50 тисяч гривень кожний) - нам із ваме це обійдеться у 22 з половиною мільйони.

Ще - держава безкоштовно ховає своїх колишніх нардепів, а щоб це сталося якнайпізніше - пожиттєво – безкоштовно лікує. І це ще не все!

Депутатське посвідчення БЮТівця Валерія Камчатного після звільнення залишилося в нього на руках. Із ним двері до парламенту відкриті завжди. І на засідання можна зайти. Але тепер - тільки до гостьової ложі.

Колишній член регламентного комітету Валерій Камчатний вже здав свій кабінет та комп’ютер. Звільнив своїх чотирьох помічників, уже не має службового транспорту, безкоштовного телефону й за квитки на потяги та літаки треба платити самому. Він не нарікає: каже, йому всього того не треба. Утім, нарікати колишнім парламентарям - гріх.

Закон про статус народного депутата опікується ними, як рідна ненька. Після припинення повноважень депутатам гарантовано:

1. Компенсацію за невикористану відпустку.

2. Пожиттєве безкоштовне медичне обслуговування.

3. Пільгову путівку до санаторію Верховної ради.

4. Зарплату ще протягом року, якщо депутат не зможе працевлаштуватися.

5. І гроші на поховання - в разі смерті.

І ще. Якщо Верховну раду розпущено достроково, депутати отримують одноразову компенсацію за звільнення. Три зарплати. Це - до 50-ти тисяч гривень.

Камчатний каже: йому компенсації не треба. По звільненню він вдовольнився грошима за невідгуляну відпустку. Не хоче віддавати одного – депутатської квартири: „Я подумаю над цим питанням. Як доля складеться. Бо зараз мені десь потрібно жити, правда? З готелів нас усіх виселили, а мені ж треба жити й виконувати певні функції”.

Будинок, у якому мешкає вже колишній нардеп, називають депутатським. У кожному під’їзді - двірник, прибиральниця та 4 консьєржки.

Щоб оселитися у київській квартирі, отримавши мандат, депутати мають подати заяву до регламентного комітету. Відповідно до черги їм надають житло: службове та для постійного проживання. Як-от у цих будинках. Різниця в тому, що службове треба повертати, а те, що для постійного проживання - залишається депутатові та його родині. Треба тільки встигнути приватизувати. Службового житла - пояснюють депутати в один голос - Верховна рада не має.

Квартири отримали 24 депутати п’ятого скликання. За інформацією, оприлюдненою колишнім членом регламентного комітету Олегом Ляшком, найбільше помешкань роздали регіоналам.

Житло отримали 16 представників партії прем’єр-міністра. Поталанило 6-м членам БЮТ, одному соціалісту, та одному члену "Нашої України". Ще 2 десятки нардепів отримали за квартири грошові компенсації: суми сягали 70 тисяч доларів. Повертати їх теж не треба.

Втім, у опозиціонерів з усім набором пільг може й не скластися. Позбавити їх преференцій обіцяє регламентний комітет. Там зараз самі регіонали. 50-ти тисяч компенсації за звільнення - ні тепер, ні в разі розпуску Ради, каже голова комітету, опозиції не бачити: „Он написал заявление и сложил свои служебные полномочия. Поэтому ему никакие преференции, кроме как начисления за неиспользованный от пуск, начислять не будут”.

У комітеті вважають, що й зарплату, починаючи з квітня, опозиціонерам платити нічого, бо не було їх на робочих місцях. Це питання принципу, каже БЮТівець Ляшко, і за свою зарплату він судитиметься: „Депутатська робота - це не тільки ходіння на сесії. Це ще робота з виборцями, у фракціях, комітетах тощо.

Та на загал, на 50 тисяч відступних опозиціонери не претендують. Бо вже у вересні планують повернутися із гостьової ложі до своїх-таки крісел у сесійній залі.

Депутати, що залишаться в Раді до осені, матимуть право на всі пільги. Усе, як передбачає закон.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: