Ціна вугілля - життя шахтарів

Майже 4 тисячі загиблих і понад 300 тисяч травмованих - така жахлива статистика роботи українських шахт за останні 10 років.


За один мільйон тонн вугілля двоє українських гірників накладають життям - це у сто разів гірше, ніж у США. Сумна статистика свідчить: життя шахтаря має цілком реальну ціну – дві людини на один мільйон тонн вугілля. З початку року 2 тисячі нещасних випадків. 42 з них - летальні.

Вуглекопи падають з висоти, гинуть від ураження струмом, під колесами вагонеток та внаслідок обвалу порід. Але на горі – це лише статистика. Тоді як внизу – боротьба за виживання.

Більше вугілля для країни – це девіз кожного українського шахтаря. Буде вугілля – буде зарплата; не буде вугілля – зарплати не буде теж. У гонитві за більшим обсягом видобутку шахтарі просто змушені нехтувати правилами безпеки. До цього спонукає низький рівень зарплати – в середньому до двох тисяч гривень. Поспіх у виконанні плану – причина усіх значних аварій останніх років.

За таких небезпечних умов праці у всьому світі існує погодинна оплата. В Україні ж усе навпаки. Водночас профільний міністр Сергій Тулуб не вважає за потрібне змінювати систему оплати праці гірників. Чиновник каже, що нині існують фіксовані ставки, - тому без грошей шахтар не залишиться. Інша справа, що це будуть копійки.

ВідеоСмертельне вугілля

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: