Ціни на залізничні квитки зростуть "відповідно до інфляції"

Мінтранс не хоче "возити пасажирів задарма", але вартість квитків обіцяє підвищувати "поступово і коректно".

Міністерство транспорту і зв'язку планує індексувати тарифи на залізничні вантажоперевезення відповідно до інфляційних процесів.

Про це повідомив журналістам голова відомства Йосип Вінський.

"Наша позиція така: ми вводимо тарифний Збірник, він фіксує існуючу ситуацію, і діятимемо паралельно з інфляційними процесами - тобто, якщо буде інфляція у всіх галузях, відповідно, ми будемо наш тарифний збірник на ці інфляційні коефіцієнти множити, і підтримуватимемо цю позицію", - заявив він.

За словами міністра, "Укрзалізниця" зазнала суттєвих втрат від надання преференцій, зокрема, на перевезення продукції гірничо-металургійного комплексу.

"Залізницю це серйозно підірвало в економічному сенсі. Але я не думаю, що це допомогло металургам, бо немає в Україні такої проблеми, щоб транспорт радикальним чином впливав на вартість товарів, оскільки, якщо брати наші тарифи, то вони нижчі навіть ніж у Росії на 20-30%", - наголосив Вінський.

Він підкреслив, що не було знайдено "жодного нашого тарифу більшого, ніж у Росії".

"Тобто я стверджую, що наша тарифна політика абсолютно коректна до партнерів, з якими ми працюємо, але возити задарма ми не можемо", - додав міністр.

На думку Вінського, головна позиція, яка завдає залізниці збитків – тарифи на перевезення пасажирів.

"У нас ціна на пасажирські перевезення в 2,5-4 рази нижча від РФ, і економіка тут не працює. Це позиція, яку потрібно буде вирішувати, але поступово і коректно щодо наших людей", - сказав він.

Нагадаємо, з 9 березня в Україні вже зросла вартість залізничних квитків. Проїзд у плацкартних вагонах подорожчав на 4,7%, у купейних і СВ - на 7,4%.

З початком літа (від 1 червня) передбачено наступний етап індексації тарифів. Загальне підвищення вартості проїзду становитиме 9,5% для плацкартних вагонів і 15% - для купейних і СВ.

Читайте також:

30 березня в Україні призупиняють продаж сигарет

В Києві поступово легалізують платну медицину

Пасажирський потяг "Київ-Варшава" потрапив в аварію

За рік в Україні на чверть подорожчали транспорт і ЖКГ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: